Nasi zapunktowali w okręgówce

Opublikowano: 11 wrzesień 2023, 10:43 Kategoria Sport
promnik łaskarzewwilga II garwolin

Zwycięstwo Promnika Łaskarzew i remis Wilgi II Garwolin z Wichrem Kobyłka. Tak zaprezentowały się drużyny z powiatu garwolińskiego w 5. kolejce Amnis Energia Lidze Okręgowej.

W Uninie rezerwy IV-ligowca podejmowały Wicher Kobyłka, uważany za jednego z kandydatów do awansu. W zespole gospodarzy pojawiło się kilku zawodników z „jedynki” m.in. Tomasz Paszkowski, Szymon Kaczyński, Dawid Domarecki czy Mangke Sello.

Przez 90 minut nie padła żadna bramka. - Przed meczem wiedzieliśmy, że czeka nas wymagający mecz z zespołem z Kobyłki, który dotychczas wygrał wszystkie mecze i miał komplet punktów. Pierwsza połowa spotkania to wyrównana gra, natomiast w drugiej części meczu drużyna gości przejęła inicjatywę i stwarzała zagrożenie pod naszą bramką. Nasz zespół trzeba pochwalić za pracę w obronie i docenić bardzo dobrą dyspozycję Marcina w bramce. Z szacunkiem przyjmujemy zdobycie jednego punktu – komentuje trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Wilga II: Makulec, Pyra, Tracz (85' K. Winek), Sello, Toteh, Domarecki (70' Masny), Woroszył (46' Irakli), Paszkowski, Wojtaś, Kaczyński (60' Cedric), Płatek (60' Matysiak).

Drugie zwycięstwo w sezonie dla Promnika. Łaskarzewianie pokonali u siebie Orła Zielonka 3:1. Dubletem popisał się Piotr Jarzyna. Gola dorzucił Albert Siembora, który miał udział przy pozostałych trafieniach dla gospodarzy.

W następnej kolejce Wilga II zagra na wyjeździe z PKS Radość, a Promnik pojedzie na stadiony Delty Warszawa.