reklama

baner projekt 

reklama

Filip Poszytek szósty na Warszawiance

Opublikowano: 05 czerwiec 2023, 07:58 Kategoria Sport
pływaniedelfin garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

W dniach 2-3 czerwca na pływalni Wodnego Parku Warszawianka odbyły się Otwarte Letnie Mistrzostwa Warszawy, które zgromadziły ponad tysiąc zawodników z 59 klubów z całej Polski. 10-osobowa kadra UKS Delfin Garwolin, reprezentowała godnie nasz powiat.

Najwyżej w końcowym rachunku został sklasyfikowany Filip Poszytek, który zajął 6. miejsce na 100m motylem za co otrzymał pamiątkowy dyplom. Pokonując ten dystans w czasie 1:13:39 ustanowił nowy rekord powiatu garwolińskiego w kategorii młodzików 13-letnich.

Podczas zawodów  na Warszawiance bardzo udany start w tej samej konkurencji co Filip zanotowała Natalia Burno, która z czasem 1:15:97 pobiła dotychczasowy rekord powiatu w kategorii seniorek. Z nastawieniem pobicia dwóch nowych rekordów powiatu w kategorii młodziczek 13-letnich do Warszawy jechała również Nikola Dziewanowska.  Sztuka ta jej się udała w rywalizacji na 200m zmienny (2:59:09) i 400 dowolny (5:32:51).

reklama


- Z racji ustanowionych nowych rekordów powiatu przez moich podopiecznych, zwody uważam za udane, choć bardzo męczące przez długość ich trwania, ale brawa dla wszystkich, którzy ze mną byli przez te dwa dni – komentuje trener Wojciech Mianowski.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama