reklama

baner projekt 

reklama

Dobiegli! Przebiegli 660 km dla Angeliki!

Opublikowano: 28 maj 2023, 10:19 Kategoria Sport
stopka pilawaświnoujściesztafeta
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Biegli bez przerwy przez ponad 63 godziny, pokonali 660 km, każdy z 14 uczestników sztafety z Pilawy do Świnoujścia „na w nogach” prawie 100 km. Dzisiaj po godz. 9 ekipa Stopki Pilawa dotarła do cypla Stawa Młyny. W trakcie biegu promowana była zbiórka na rzecz 9-letniej Angeliki z Lipówek.

Biegowi zapaleńcy ruszyli z Pilawy w czwartek o godz. 18. Dwa 7-osobowe teamy, bez przerwy, biegli przez całą Polskę, przemierzając m.in. Warszawę, Płock, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Piłę. Po drodze, na kilku etapach czekało wsparcie w postaci lokalnych pasjonatów biegania. W Pile, dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Biegaczy Powiatu Pilskiego, sztafeta miała zorganizowany punkt regeneracyjny.

Z Pilawy do Świnoujścia pobiegli: skład I zespołu: Dorota Korycka, Łukasz Jesiotr, Damian Zieliński, Paweł Domarecki, Rafał Piętka, Łukasz Owczarczyk, Mariusz Gac; skład II zespołu: Małgorzata Zawadka, Sławek Zadrożny, Krzysiek Bylinka, Daniel Tałanda, Jarek Walecki, Łukasz Zalewski, Kamil Zawadka. Biegacze do Pilawy wrócą dzisiaj wieczorem.

reklama


W trakcie biegu promowana jest  zbiórka charytatywna na rzecz 9-letniej Angeliki. Mieszkanka Lipówek wymaga całodobowej opieki, ponieważ od urodzenia zmaga się z Zespołem Wolfa-Hirschhorna. Jest to rzadka wada genetyczna. U Angeliki zdiagnozowano również epilepsję, wadę serca ASD II, wadę słuchu i wzroku, problemy z nerkami oraz niepełnosprawność intelektualną i ruchową. Dziewczynka bardzo często choruje. Angelika nie chodzi, nie mówi oraz nie gryzie, je pokarmy miksowane. Jej życie to nieustająca rehabilitacja. Celem jej rodziców jest by osiągnęła samodzielność- zaczęła chodzić oraz przy pomocy nowoczesnej technologii zaczęła się komunikować z nimi i otoczeniem. Link do zbiórki.

Zdjęcie z powrotu sztafety do Pilawy (28 maja)

aaa

łk

fot. Stopka Pilawa


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama