reklama

baner projekt 

reklama

Wiosenne rekordy lekkoatletów Wilgi

Opublikowano: 24 maj 2023, 08:08 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W Siedlcach odbyły się Regionalne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Lekkoatletyce, dla młodzieży z rocznika 2008-2009. Awans na Igrzyska Mazowieckie uzyskiwali zawodnicy którzy zajmowali miejsca  w pierwszej trójce i takie właśnie miejsca zdobyły cztery lekkoatletki zrzeszone w sekcji lekkoatletycznej Wilgi, które tym razem reprezentowały swoje szkoły.

Były to:  Im  Zofia Karczmarczyk – SP Rębków – skok w dal – 4.62m – rek. życiowy, I m  Małgorzata Dębecka – SP Wola Rębkowska – pchnięcie kulą 3 kg – 9.43m rż, II m Klaudia Chodyra – SP Maciejowice – pchnięcie kulą 3kg – 9.14m, II m Małgorzata Jakubczak – SP Michałówka – 1000m – 3.33.80s – rek. życ.

Warto dodać że zarówno Zosia jak i Klaudia są z rocznika 2009 i w przyszłym roku mogą się pokusić o naprawdę dobre wyniki. Finał mazowiecki odbędzie się 6 czerwca na stadionie KS Orzeł w Warszawie.

reklama


Starsi zawodnicy wystąpili natomiast w ogólnopolskim mityngu w Warszawie, gdzie uzyskali kilka bardzo dobrych rezultatów:

Młodziczka Małgorzata Dębecka – rzut oszczepem 500g, uzyskała doskonały wynik 35.96m i zajęła II miejsce i w najnowszym rankingu PZLA sklasyfikowana jest na wysokim IV miejscu. Rekord życiowy, również w rzucie oszczepem ale 600g, ustanowiła wracająca do wysokiej formy po kłopotach zdrowotnych, juniorka Maja Przybysz 32.16m – II miejsce. Udany występ zaliczył również         w skoku wzwyż – wynik 180 cm, wieloboista Marcel Paciorek któremu kibicował i doradzał Halowy Mistrz Świata Masters w skoku wzwyż, Dariusz Bednarski, skaczący nietypową techniką przerzutową. W biegu na 800m wystartował  długodystansowiec  16-letni Wojciech Grzegrzółka, a czas 2.05.03s to nie tylko rekord życiowy ale i norma na IV klasę sportową.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz