Pierwsze zwycięstwo wiosną. Oskar pokonany

Opublikowano: 25 marzec 2023, 19:18 Kategoria Sport
oskar przysuchawilga garwolin

Po remisie na inaugurację, Wilga Garwolin pokonała Oskara Przysuchę 2:1 (1:1) w meczu 20. kolejki forBet IV ligi.

Dzisiejsze spotkanie poprzedziła minuta ciszy ku czci Jarosława Majewskiego, zmarłego sympatyka i przewoźnika klubu z Garwolina. W składzie miejscowych zabrakło, pauzującego za kartki, Sebastiana Papiernika, którego na skrzydle zastąpił Kirył Shakurau.

Mecz rozpoczął się od przewagi gości. Strzał Przemysława Wicika w 5. minucie trafił w słupek. Trzy minuty później Jakub Bieliński obronił strzał z pola karnego Tomasza Gołołębskiego. W 11. minucie ponownie interwencja Bielińskiego ratowała GKS.

W 17. minucie Wilga zawiązała pierwszą akcję ofensywną, która od razu zakończyła się golem. Kamil Wójcik wypatrzył w polu karnym Przemysława Alota, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy trwała ofensywa Oskara. Z pięciu dogodnych sytuacji przyjezdni „tylko” jedną. W 43. podanie z prawego skrzydła Aleksandra Bojanowskiego na gola zamienił Karol Karwowski.

Już w 33. minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Filip Gac, którego zastąpił Kacper Kozikowski, dla którego był to pierwszy ligowy mecz od roku, kiedy doznał urazu kolana.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Przeważającą stroną była drużyna z Przysuchy, ale to Wilga wyprowadzała groźne kontry. W 60. minucie Kacper Kowalski wypuścił w uliczkę Tomasza Paszkowskiego, a ten wykorzystał sytuację jak rasowy napastnik. Niedługo później rzut wolny mocno bił Grzegorz Piesio, ale na posterunku był Paweł Wieczorek. Bramkarz gości uratował swoją drużynę także w 70. minucie wychodząc obronną ręką z sytuacji sam na sam z Andreiem Trukhanem.

W końcówce co chwilę kotłowało się w polu karnym Wilgi. Jednak gościom brakowało skutecznego wykończenia lub powstrzymywał ich Bieliński.

Zwycięstwem 2:1 Wilga zrewanżowała się Oskarowi za wysoką porażkę w początku sezonu (1:5). W następnej kolejce GKS zagra na boisku wicelidera. Jesienią w Garwolinie Victoria Sulejówek wygrała 3:2.

Wypowiedź trenera Karola Zawadki po meczu

Bramki: 17` Przemysław Alot (as. Kamil Wójcik), 60` Tomasz Paszkowski (as. Kacper Kowalski) – 43` Karol Karwowski (as. Aleksander Bojanowski)
Wilga: Bieliński, Grzegorczyk, Gac (33` Kozikowski), Szulc, Alot (46` Rudzki), Piesio, Kowalski, Wójcik, Shakurau, Jarek (46` Trukhan), Paszkowski (70` Obi, 90` Wągrodzki).