reklama

baner projekt 

reklama

Biegacze Stopki ruszają do Świnoujścia. 660 km dla Angeliki!

Opublikowano: 14 marzec 2023, 09:01 Kategoria Sport
stopkapilawalipówkibiegpomoc
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Tym razem do Świnoujścia planują dotrzeć w sztafecie biegowej pasjonaci ze Stowarzyszenia Stopka Pilawa. Cel akcji jak zwykle szczytny – pomoc 9-letniej Angelice z Lipówek.

„Przed nami kolejna niesamowita przygoda! Tym razem biegniemy z Pilawy na sam północno zachodni koniec Polski do Świnoujścia, a dokładnie to do Stawa Młyny - cypelek, na którym znajduje się znak nawigacyjny w kształcie wiatraka przy ujściu Świny do Bałtyku” – ogłosili wczoraj na facebooku biegacze ze Stopki.

Po raz kolejny biegowa sztafeta będzie połączona z naglośnieniem zbiórki charytatywnej. Tym razem na pomoc liczy 9-letnia Angelika. Mieszkanka Lipówek wymaga całodobowej opieki, ponieważ od urodzenia zmaga się z Zespołem Wolfa-Hirschhorna. Jest to rzadka wada genetyczna. U Angeliki zdiagnozowano również epilepsję, wadę serca ASD II , wadę słuchu i wzroku, problemy z nerkami oraz niepełnosprawność intelektualną i ruchową. Dziewczynka bardzo często choruje. Angelika nie chodzi, nie mówi oraz nie gryzie, je pokarmy miksowane. Jej życie to nieustająca rehabilitacja. Jest bardzo pogodnym dzieckiem , mimo iż każdego dnia ciężko pracuje. Bardzo lubi muzykę. Celem Jej rodziców jest by osiągnęła samodzielność- zaczęła chodzić oraz przy pomocy nowoczesnej technologii zaczęła się komunikować z nimi i otoczeniem.

reklama


Angelika wymaga stałej rehabilitacji ruchowej, zajęć terapeutycznych, leków, pampersów, sprzętu rehabilitacyjnego, wózka oraz turnusów rehabilitacyjnych. Uczęszcza do specjalnego przedszkola gdzie ma kontaky z dziećmi, co bardzo dobrze wpływa na jej rozwój.

„Rodzice - Agata i Irek starają się robić wszystko by walczyć z chorobą ich córki, niestety nie jest to łatwe i wymaga ogromnych nakładów finansowych - dlatego bardzo prosimy o wsparcie. Wystarczy otworzyć link i przelać nawet drobną kwotę, którą w połączeniu z innymi drobnymi kwotami może dać piękną sumkę (link do zbiórki https://zrzutka.pl/8j2e4a)” – zachęcają organizatorzy biegu.

Biegacze ruszą nad morze 25 maja ok. godz. 18. „Formuła biegu pozostaje bez zmian, biegniemy bez przerwy zmieniając się co 10km. Tym razem jest duża szansa na drugi zespół, więc być może dodamy nutkę rywalizacji i dodatkowo będziemy się ścigać. Trasa biegu jest już zaplanowana i wg. mapy liczy 661 km. Przebiegniemy miedzy innymi przez takie miejscowości jak Warszawa, Płock, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, czy Piła. Zagadką pozostaje jednak końcowy etap, a mianowicie przeprawa przez Świnę na wyspę Uznam, nie ma drogi od Polskiej strony, jedną z opcji jest prom, jednak może będą inne możliwości. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, cel osiągniemy w niedzielę 28 maja około godziny 6-8 rano” – planują biegacze ze Stopki.

Stowarzyszenie jest otwarte na współprace z firmami i osobami prywatnymi, które chcą wesprzeć inicjatywę. Kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

red.

fot. Stopka Pilawa


Komentarze  

0 #1 Powodzeniasportowiec 2023-03-20 13:35
Projekt godny podziwu. 600 km to nie jest mało ale dla takich wytrenowanych biegaczy, też nie jest dużo. Ile faktycznie zajmie? Zobaczymy. Oby szczęśliwie udało się dobiec i dopomóc. Do boju, chłopaki!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama

TOP

reklama