Bardzo dobre starty MKS w Suchedniowie

Opublikowano: 14 marzec 2023, 07:34 Kategoria Sport
mksbadminton

Na początku marca zawodnicy MKS Garwolin brali udział w XXIV Yonex Open Forever Young w Suchedniowie, w którym wzięło blisko 161 zawodników i zawodniczek.

Turniej, z powodu dużej ilości osób zgłoszonych, był rozgrywany przez dwa dni. Jak można było przypuszczać zawodnicy z Garwolina nie zawiedli i każdy z nich przywiózł medal.

Dwa złota wywalczył Krzysztof Walenda w singlu kat. 45+ oraz mikście tej kategorii razem z Magdaleną Kobą. Na najwyższym stopniu podium stanęła także Agnieszka Brojek – w deblu kat. 55+ razem z Ewą Zając. Zawodniczka MKS była ponadto druga w mikście kat. 55+ (razem ze Zbigniewem Przyjemskim).  Singla kat. 70+ wygrał Jerzy Rybicki. W tej samej kategorii trzeci był Przemysław Grześkowiak, który z kolei drugi brąz wywalczył w deblu kat. 70+, grając z Andrzejem Kowalskim. W deblu kat. 70+ Jerzy Rybicki był drugi, występując z Andrzejem Antosiewiczem. Brązowy medal z Suchedniowa przywieźli także Leopold Tukendorf (gra pojedyncza 75+) oraz Andrzej Dadas za debla kat. 40+ (razem ze Sławomirem Lisem).

Nie zawiedło także rodzeństwo Nogalów. Oboje zdobyli srebrne medale w grach podwójnych. Magdalena z Karoliną Jelińską w kat. 25+, a Mariusz z Filipem Przyjemskim w kat. 30+.