Wilga z Tygrysem na remis

Opublikowano: 04 luty 2023, 14:55 Kategoria Sport

Wynikiem 1:1 zakończył się trzeci sparing Wilgi Garwolin przed wznowieniem rozgrywek forBet IV ligi. W Miętnem GKS zagrał z niedawnym ligowym rywalem Tygrysem Huta Mińska.

W pierwszej połowie padł jeden gol. W polu karnym faulowany był Sebastian Papiernik. Intencje Grzegorza Piesio wyczuł bramkarz rywala, ale wobec dobitki Andreia Trukhana był bezradny. Drużyna prowadzona przez byłego trenera Wilgi Sergiusza Wiechowskiego wyrównała kwadrans po zmianie stron. Zawodnik V-ligowca posłał precyzyjny płaski strzał z linii pola karnego.

W kolejnych minutach oba zespoły stworzyły kilka sytuacji podbramkowych, w których dobrze spisywali się bramkarze. Między słupkami zespołu z Garwolina wydaje się, że pozycję ugruntowuje testowany goalkeeper, który popisał się kilkoma pewnymi interwencjami. W drugiej połowie w ataku GKS zagrał testowany w kolejnym spotkaniu Brazylijczyk.

- Zagraliśmy kolejny pożyteczny sparing. Oba zespoły grały w szybkim tempie – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

W piątek Wilga zagra na wyjeździe z Milanem Milanówek (V liga), dzień później w Puławach zmierzy się z IV-ligowym Powiślakiem Końskowola.

Wilga Garwolin – Tygrys Huta Mińska 1:1 (1:0)
Bramka dla Wilgi: Andrei Trukhan
Wilga: Testowany, Gac, Rudzki, Szulc, Alot, Piesio, Kowalski, S. Papiernik, Paszkowski, Trukhan, Jarek oraz testowany, Wągrodzki, Pyra.