4:1 w pierwszym sparingu Wilgi

Opublikowano: 21 styczeń 2023, 15:12 Kategoria Sport
wilga garwolinenergia kozienice
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Pewne zwycięstwo 4:1 z Energią Kozienice odniosła Wilga Garwolin w pierwszym sparingu w trakcie przygotowań do rundy wiosennej w IV lidze.

Spotkanie z 3. drużyną V ligi odbyło się dzisiaj na boisku pod balonem w Miętnem. Trener Karol Zawadka w pierwszym sparingu testował dwóch bramkarzy, którzy od początku przygotowań trenują z zespołem. Obaj zagrali po 45 minut.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gości. Jeszcze przed przerwą GKS z nawiązką odrobił straty. Wyrównał Filip Gac. Na 2:1 trafił Sebastian Papiernik. Kolejnego gola dołożył Dominik Jarek, który po przerwie skompletował dublet.

- Po pierwszym tygodniu przygotowań jestem zadowolony z gry. Realizowaliśmy cele postawione sobie przed tym meczem. Brakowało momentami czucia piłki, ale to normalne na tym etapie – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

28 stycznia Wilga w Białobrzegach zagra drugi sparing z LKS Promna (2. miejsce w V lidze).

Wilga Garwolin – Energia Kozienice 4:1 (3:1)
Wilga: Testowany (46` testowany), Rudzki, Gac, Domarecki, Alot, Piesio, Zalewski, Kowalski, S. Papiernik, Wojtaś, Paszkowski oraz Pyra, Piotrowski, Grzegorczyk, Kaczyński, Wągrodzki, Jarek, Piętka.