Nowy Rok przywitali na sportowo [wideo]

Opublikowano: 01 styczeń 2023, 13:48 Kategoria Sport
wilga garwolintruchtacz.plnowy roksportgarwolin

To już tradycja, której początki sięgają 1986 roku. Zawodnicy Wilgi Garwolin spotkali się na treningu rozpoczynającym piłkarski rok. Autorem pierwszego trafienia AD 2023 został Sebastian Grzegorczyk. Tradycję podtrzymali także biegacze z klubu Truchtacz.pl.

Pierwszy piłkarski akcent roku jak zwykle poprzedziła poranna msza święta. Później na ponad 50 grobach parafialnego cmentarza zapalono znicze.

Po godz. 12 na głównej płycie garwolińskiego stadionu rozpoczął się mecz seniorów i oldbojów Wilgi. Pierwsze kopnięcie poprzedziła minuta ciszy w intencji zmarłych, w tym Przemysława Głowalę i Jerzego Mikulskiego oraz Brazylijczyka Pele, którzy odeszli w tym roku.

1. noworoczne spotkanie trwało blisko 2x25 minut i obfitowało w aż 13 goli. Autorem pierwszego trafienia w 2023 roku, został Sebastian Grzegorczyk, który posłał piłkę do bramki o godz. 12:27.

Mecz zakończył się rezultatem 9:4 dla seniorów. Gole dla zwycięzców strzelali: Sebastian Grzegorczyk 2, Grzegorz Piesio 3, Paweł Pyra, Łukasz Zając, Piotr Gadoś, Jakub Mianowski. Do bramki w zespole oldbojów trafiali Marcin Makulec 3 i Cezary Wągrodzki.

Skład drużyny seniorów: Kamil Zawadka, Karol Zawadka, Jakub Wągrodzki, Łukasz Zając,  Grzegorz Piesio, Sebastian Papiernik, Jakub Mianowski, Paweł Pyra, Piotr Gadoś, Sebastian Grzegorczyk, Kacper Makaruk.

Skład drużyny oldbojów: Antoni Frąckiewicz, Marek Wichowski, Jacek Tracz, Cezary Wągrodzki, Marcin Makulec, Tomasz Biernacki, Piotr Winiarek, Rafał Bryłka, Dariusz Kasprzak, Robert Winek, Jacek Nowicki.

Krótszą tradycje ma noworoczny bieg stowarzyszenia Truchtacz.pl. Kilka minut po godz. 12 na 10-kilometrową trasę garwolińskiego biegu „Avon kontra przemoc” wybiegło kilkanaście osób, wśród nich byli także pasjonaci biegania spoza klubu.