Planowe zwycięstwo z outsiderem

Opublikowano: 05 listopad 2022, 15:51 Kategoria Sport
wilga garwolinescola warszawa

Ligowe zwycięstwo numer 4 odnieśli zawodnicy Wilgi Garwolin. W meczu 15. kolejki forBet IV ligi GKS pokonał ostatnią w tabeli Escolę Warszawa 2:0 (0:0).

Dzisiejsze spotkanie miało wyjątkową oprawę. Piłkarzy na boisko wyprowadzali, a później dopingowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie, którzy z rodzicami uczestniczą w innowacji pedagogicznej „Rodzinna integracja ze zdrowiem”.

Mecz przebiegał zgodnie z przewidywaniami. Ostatnia w tabeli Escola grała defensywnie. Przynosiło to oczekiwany skutek w pierwszej połowie. Wilga prowadziła grę, ale akcje kończyły się zazwyczaj przed polem karnym. Najbliżej powodzenia po stronie gospodarzy byli Kamil Piotrowski (główka po rzucie rożnym) oraz Bartłomiej Sitarek (strzał z dystansu). Obie próby padły łupem bramkarza ze stolicy.

Po zmianie stron miejscowi jeszcze bardziej zdecydowanie ruszyli do ataków. Jednak nie ustrzegli się przy tym straty, która w 53. minucie mogła zakończyć się trafieniem gości. Strzał obronił Dawid Wasążnik. 60 sekund później padła bramka, ale dla GKS. Z lewej strony w pole karne zagrał Szymon Szulc, a wślizg Andreia Trukhana skierował piłkę do bramki. Wilga poszła za ciosem. Nie minęły trzy minuty od gola Białorusina, a bramkarz przyjezdnych po raz kolejny wyjmował futbolówkę z siatki. Grzegorz Piesio z rzutu rożnego dośrodkował prosto na głowę Dominika Jarka, który strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie.

Do końca spotkania Wilga starała się po raz trzeci ustrzelić rywala. Goście z kolei w 70. minucie stworzyli najlepszą okazję do zdobycia bramki. Po rogu mocno z główki uderzył piłkarz gości, ale kapitalnym instynktem popisał się Wasążnik, który odbił strzał. W doliczonym czasie gry ponownie gości uratował bramkarz, broniąc mocne uderzenie Sebastiana Papiernika.

Za tydzień Wilga jedzie na boisko lidera. W Mińsku Mazowieckim GKS zagra z tamtejszą Mazovią. Za dwa tygodnie ostatni mecz rundy jesiennej – przy Sportowej z Mazurem Karczew.

- Łatwo nie było, ale zrobiliśmy to, co mieliśmy zrobić. Graliśmy wysokim pressingiem i udźwignęliśmy taki styl gry. Dominowaliśmy przez całe spotkanie, za co należą się chłopakom gratulacje – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka. - Dziękuję nowym kibicom ze SP nr 5. Mam nadzieję, że zostaną z nami na dłużej – dodał.

Wilga Garwolin – Escola Warszawa 2:0 (0:0)
Bramki: 54` Andrei Trukhan (as. Szymon Szulc), 56` Dominik Jarek (as. Grzegorz Piesio)
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Piotrowski, Szulc, Alot (89` M. Grober), Kowalski, Piesio, Sitarek (73` Wójcik), S. Papiernik, Jarek (83` Zalewski), Trukhan.