Młodzież mówi alkoholowi nie

Opublikowano: 31 październik 2017, 08:58 Kategoria Rozmaitości
przegląd profilaktycznyalkohol

VII Powiatowy Dzień Profilaktyki zakończył tegoroczną realizację projektu „Alkoholowi mówimy nie” przez Stowarzyszenie Wspólnota Powiatowa.

Projekt to zadanie województwa mazowieckiego w 2017 roku. W jego ramach organizator zaplanował m.in. 10 spotkań warsztatowych dla młodzieży, warsztaty dla nauczycieli, pięć konferencji dla rodziców pod nazwą „Zanim nie jest za późno”, cztery konkursów o tematyce zakresu profilaktyki i rozwiazywania problemów alkoholowych  o zasięgu powiatowym.

W piątek odbył się VII Powiatowy Dzień Profilaktyki, który był zwieńczeniem projektu realizowanego od lipca. Tego dnia odbył się przegląd programów profilaktycznych przygotowanych przez szkoły. Na sennie wystąpili Teatr Rękawiczka oraz grupy teatralne z SP w Maciejowicach, SP w Dąbrowie, LO w Żelechowie, SP w Samogoszczy, SP w Pilawie,

Zorganizowano także wystawę prac konkursowych w holu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie. Jak podkreśla koordynator projektu Zbigniew Marciniuk, we wszystkich  działaniach projektowych wzięło udział blisko 900 osób. Poniżej wyniki konkursów.

Organizatorzy w konkursie plastycznym otrzymali 200 prac uczniów wszystkich typów szkół. Pierwsze miejsce zajęli ex aequo Maria Wawer (ZSP 1 Garwolin) i Jakub Banaszek (Gimnazjum w Woli Rębkowskiej). Drugie miejsca były także dwa – Damiana Wiśniocha (Gimnazjum w Sobolewie) i Zuzanny Krawczyk (Gimnazjum w I LO Garwolin). Laureatami trzeciego miejsca zostały Wiktoria Napora (SP w Sobolewie) i Julia Tarnowska (SP 2 Garwolin). Przyznano także 14 wyróżnień.

Na konkurs na logo kampanii antyalkoholowej wpłynęły 42 prace. Pierwsze miejsca przyznano Katarzynie Bajerze (SP Pilawa, op. Agata Niksa) i Pawłowi Pudle (ZSP 1 Garwolin, op. Bogusława Bogucka). Drugie miejsca zajęli Jakub Banaszek (Gimnazjum w Woli Rębkowskiej, op. Kinga Kowalczyk) i Przemysław Balas (ZSP 2 Garwolin, op. Piotr Mysiak). Nagrody za trzecie miejsce odebrali Antoni Sprzęczka (SP 2 Garwolin) i Gracjan Bryłka (ZSP 1 Garwolin, op. Bogusława Bogucka). Wyróżnienia trafiły do sześciu osób.

Patryk Ornat (SP 2 Garwolin) i Monika Michalczyk (SP w Maciejowicach) to zwycięzcy konkursu na najlepsze powiedzenie, maksymę z zakresu profilaktyki. Kolejne miejsca: 2. Patrycja Michalik (SP Dąbrowa), Dominik Maślak (Branżowa Szkoła I Stopnia przy MOS w Borowiu), 3. Patryk Ruchniewicz (MOW w Woli Rowskiej), Arkadiusz Latuszek (SP 2 Łaskarzew). Ośmiu uczniom przyznano wyróżnienie.

W Powiatowym Konkursie Wiedzy o Alkoholu i jego skutkach wzięło udział 87 uczestników. Pierwsze miejsce zajęli Julia Wilczek (SP 5 Garwolin) i Patryk Głowienka (ZSP 2 Garwolin). Kolejne miejsca: 2. Wiktoria Kondej (SP 2 Garwolin), Magdalena Liszewska (ZSP 1 Garwolin), 3. Magdalena Zajączkowska (SP 2 Garwolin), Angelika Siwek (LO Żelechów).

mat. pras./opr. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież