Rodzinne święto w Przyłęku

Opublikowano: 02 czerwiec 2016, 13:14 Kategoria Rozmaitości

Z okazji Dnia Rodziny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Przyłęku już po raz czwarty zorganizowano festyn rodzinny. Akcja była okazją do integracji rodzin związanych z ośrodkiem, prezentacji oferty edukacyjnej szkoły oraz zabawy w ciepłej, rodzinnej atmosferze pełnej życzliwości, uśmiechów.

Dzień Rodziny rozpoczął się powitaniem przez dyrektora ośrodka zaproszonych gości, wśród których obok rodziców byli sekretarz powiatu garwolińskiego Jerzy Piesio, prezes fundacji „Akademia Życia” Bogdan Ryniewicz oraz dzieci z chóru szkolnego „Małe Kolorowe Nutki” ze Szkoły Podstawowej nr 212 w Warszawie.

 

Wychowankowie ośrodka przedstawili inscenizację bajki „Jaś i Małgosia”, w której dzieci wcieliły się w różne bajkowe postaci. Dzieci swoją piękną grą aktorską i piosenkami oddały całą swą miłość do rodziców.

Po bajce miały swój występ warszawskie „Małe Kolorowe Nutki”. Zaproszone dzieci wykonały trzy piosenki, których tematem przewodnim była oczywiście rodzina.

Kolejnym wydarzeniem spotkania był konkurs plastyczny na najładniejszą okładkę do bajki o Jasiu i Małgosi. Prace konkursowe były wielką ozdobą uroczystości.

Dalsza część imprezy odbyła się na boisku szkolnym ośrodka, gdzie na dzieci czekało wiele atrakcji. Wspólny taniec, malowanie twarzy, zwierzątka z balonów, loteria fantowa oraz kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek, to tylko niektóre przyjemności dostępne głównie dzięki sponsorom.

Do uświetnienia uroczystości w znacznym stopniu przyczynili się zaproszeni właściciele zabytkowych aut i motocykli, którzy prezentowali swoje pojazdy z możliwością przejażdżki. Dużą atrakcję przygotowali strażacy z Sobolewa. Był pokaz gaszenia ognia i udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym. Nie mniejszym powodzeniem cieszyły się motocykle policyjne i samochód patrolowo-interwencyjny

Dzień Rodziny w SOSW w Przyłęku był dla wszystkich uczestników wielką przygodą, która na długo zapisze się pozytywnie w pamięci, a wszystko dzięki ludziom dobrej woli, dla których dzieci są ważne. Specjalne podziękowania dla sponsorów zamieszczone są na stronie Internetowej Ośrodka (sosw25.com.pl)

mat.pras./oprac. jd

fot. mat.pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież