reklama

MOW Borowie przeciw przemocy!

Opublikowano: 18 listopad 2014, 16:29 Kategoria Rozmaitości
mow borowieborowie
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Borowiu, w ramach międzynarodowej kampanii na rzecz przeciwdziałania krzywdzeniu i przemocy wobec dzieci i młodzieży, której partnerem jest Fundacja po DRUGIE, przygotowali 17 listopada. działania edukacyjno-profilaktyczne mające na celu zapobieganie przemocy.

W kampanię tą co roku włączają się dziesiątki organizacji ze wszystkich kontynentów, które przez 19 dni listopada alarmują, informują, edukują nagłaśniając problem przemocy.

Młodzież z borowieckiego MOW najpierw zaproszona Panią Dyrektor Małgorzatę Piętkę odwiedziła Publiczne Gimnazjum w Głoskowie, gdzie ze swoimi rówieśnikami rozmawiali na temat przemocy i skutków jej stosowania. Opowiadali na swoim własnym przykładzie o tym, jakie konsekwencje przynosić mogą różnego typu ?niewinne? wyskoki, nieprzestrzeganie norm, zasad i praw.

reklama


Uświadamiali, że nie ma w naszym życiu czynów i zachowań, które pozostawałyby bez konsekwencji, wśród których są m. in. pobyty w ośrodkach wychowawczych, schroniskach, zakładach poprawczych i więzieniach, w których to pobyt nie jest taki kolorowy, jak pokazują niektóre filmy. Świadomość ograniczenia wolności, oddalenie od rodziny i bliskich, to tylko niektóre konsekwencje jakie dotykają tych, którzy stosowali przemoc i inne czyny karalne.

Drugim etapem poniedziałkowych działań chłopaków z MOW był skwerek i ulice w Garwolinie. Tam przeprowadzili happening zachęcający do odrzucenia stosowania przemocy i krzywdzenia dzieci i młodzieży. Wychowankowie borowieckiego ośrodka przez megafony i za pomocą transparentów wzywali do zastępowania rozwiązań siłowych innymi: rozmowy, wzajemny szacunek i wspólnie spędzany czas, jak również zdrowa rywalizacja sportowa i turystyka to metody zacieśniania relacji międzyludzkich.

Formą dalszych działań borowieckiego MOW jest także przygotowywany przez nich teledysk, w którym promowane będą działania zmierzające do eliminowania przemocy z codziennego życia.

mat. pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama