reklama

Potrzeba rąk do pracy fizycznej. Gdzie przyjmą bez doświadczenia?

Opublikowano: 01 grudzień 2023, 12:46 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Brak doświadczenia wcale nie przekreśla szansy na rynku pracy. Od lat w Polsce brakuje rąk do pracy, zwłaszcza do pracy fizycznej. Dowiedz się, w jakich zawodach możesz podjąć zatrudnienie bez doświadczenia. Oto nasza lista!

Praca w branży budowlanej bez doświadczenia

Interesują Cię oferty pracy fizycznej w Mińsku Mazowieckim? Znajdziesz je m.in. na https://www.gowork.pl/praca/minsk-mazowiecki;l. A może interesuje Cię zatrudnienie w innym mieście? W internecie, a dokładnie w serwisach z ogłoszeniami o pracę, znajdziesz sporo ofert od pracodawców. Większość z nich nie wymaga doświadczenia, bowiem w pracy fizycznej liczy się przede wszystkim siła, samozaparcie i umiejętność pracy w grupie.

 

reklama


Praca w branży budowlanej to pierwsza z naszych propozycji. Podejmując zatrudnienie jako pomocnik murarza, czy tynkarza nie potrzebujesz doświadczenia. Zdobędziesz je w trakcie robót pod okiem swojego przełożonego.

Jako pracownik budowlany bez doświadczenia możesz wykonywać podstawowe zadania związane z budową, sprzątaniem czy obsługą materiałów. Co najważniejsze – nie musisz być ani inżynierem, ani technikiem.

Praca w magazynach i hurtowniach bez doświadczenia

Układanie towarów w hurtowniach i magazynach to również ciężka praca fizyczna. Zarobki w tej branży pozwalają na godne życie, a co najważniejsze, nie musisz posiadać doświadczenia, aby otrzymać etat.

Do obowiązków magazyniera najczęściej zalicza się przyjmowanie oraz wydawanie produktów i surowców. Osoba na tym stanowisku dba również o właściwe rozmieszczenie towarów na powierzchni hurtowni bądź magazynu. Kolejnym zadaniem magazyniera jest utrzymanie porządku na stanowisku pracy, a niekiedy prowadzenie prostych czynności związanych z gospodarką magazynową.

Praca w hurtowni bądź w magazynie nie należy do skomplikowanych czynności, przez co sam proces wdrożeniowy jest dość krótki. Po jednodniowym szkoleniu można przystąpić do pracy. Coraz częściej w ciężkiej pracy magazyniera pomagają maszyny – wózki widłowe czy specjalne podnośniki.

Praca przy zbiorach bez doświadczenia

Zbieranie warzyw i owoców nie jest czynnością zautomatyzowaną. To praca fizyczna, zwana niekiedy manualną. Właśnie dlatego duże gospodarstwa rolnicze oraz sadownicy szukają pracowników do zbiorów w swoim gospodarstwie.

Gdzie szukać pracy fizycznej przy zbiorach? Najszybciej przez internet. Pracować przy zbiorach możesz w kraju i za granicą. Coraz więcej osób wyjeżdża na winogrona do Francji, na szparagi do Niemiec czy do Norwegii na truskawki. Zagraniczni pracodawcy najczęściej zapewniają swoim pracownikom nocleg w kwaterach oraz wyżywienie. Informacje o szczegółach zatrudnienia znajdują się zawsze w treści ogłoszenia o pracę.

Praca przy zbiorach nie polega jedynie na zrywaniu warzyw i owoców. Do obowiązków należy również pielęgnacja roślin, np. przycinanie pędów jabłoni i winogron. Niekiedy wymagane jest klasyfikowanie owoców, sortowanie w celu wyeliminowania owoców zgniłych, a także odpowiednie przygotowanie ich do transportu lub sprzedaży.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama