reklama

Lampy szklane – nowoczesne i nietuzinkowe wykończenie wnętrza

Opublikowano: 15 listopad 2023, 08:16 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Szkło jest materiałem, które od niepamiętnych czasów gości w różnych aranżacjach wnętrz. Nic więc dziwnego, że wiele efektownych, szklanych elementów, można odnaleźć także w różnych modelach lamp. Szukasz doskonałego, sprawdzonego rozwiązania, które doda Twoim wnętrzom nowoczesnego, oryginalnego, nietuzinkowego wyrazu? Poznaj najdoskonalsze modele lamp szklanych do własnych wnętrz.

Szkło ubrane w niestandardowe kształty

Jednymi z najbardziej nowoczesnych i designerskich lamp, które wybierane są do niezliczonej ilości aranżacji, są modele, które cechują niestandardowe kształty, jak również wzornictwo. Bardzo często jest to szkło artystyczne. Tworzone nieregularne kształty, barwienia, zdobienia ze szkła, to elementy, które niejednokrotnie stają się główną dekoracją dla danego pomieszczenia. Najczęściej klosze lamp wykonane są ze szła. Nie jest to jednak regułą- odnaleźć można również stelaże lamp ze szklanymi elementami. Pomimo tego, że szkło jest materiałem kruchym i delikatnym, do lamp wykorzystywane jest szkło hartowane. Dzięki temu oświetlenie jest trwałe, odporne na różnego rodzaju odkształcenia i uszkodzenia mechaniczne. 

Najciekawsze rodzaje lamp szklanych

Szkło gości w wielu, różnorodnych rodzajach oświetlenia. Zdecydowanie jednak prym wiodą nietuzinkowe wykończenia szklane w lampach wiszących, kinkietach ściennych, jak również lampkach łazienkowych. 

reklama


Lampy wiszące 

Szklane lampy wiszące to modele, które dostępne są w bardzo szerokiej gamie wielu, różnorodnych modeli do wyboru. Bardzo dużą popularnością cieszą się szklane klosze o kwadratowym kształcie, które zdobione są kryształami. Ciekawe propozycje do również klosze w kształcie kuli, w ciemnoszarym odcieniu, połączone z czarnym, prostym stelażem. Niejednokrotnie do najbardziej nowoczesnych wnętrz wybiera się lampy wiszące, które w całości wykonane są ze szkła. Najczęściej jest to forma szklanka wyprofilowana na kształt żarówki, cieniowana, która we wnętrzu skrywa źródło oświetlenia. 

Kinkiety ścienne

Kinkiety ścienne ze szkła często łączone są z metalowymi elementami. Posiadają dekoracyjne, proste stelaże, a cała uwaga skupiona jest na ozdobnych, szklanych koszach. Kule, stożki, kwadraty, czy obłe kształty, to tylko kilka najbardziej popularnych propozycji. Szkło w kinkietach ściennych przybiera również niezwykle oryginalne formy. 

Lampy łazienkowe 

W łazienkach oświetlenie łazienkowe wokół lustra najczęściej wykonane jest ze szkła. Umiejscowione w centralnej części pomieszczenia dodają każdej łazience niespotykanych, oryginalnych efektów aranżacyjnych. Szkło występuje w różnych formach- albo jakie zwykle, proste żarówki w loftowych lampach, czarnym, prostokątnym stelażem, jak również jako ozdobne, fikuśne klosze, które przepiękne rozpraszają światło. 

Na stronie internetowej naszego sklepu Lampy do domu, znalazło się bardzo wiele, różnorodnych modeli lamp, które oddaliśmy do Twojej dyspozycji. Zapoznaj się z atrakcyjną ofertą, i stwórz wnętrze, które będzie cieszyć się satysfakcjonującymi rezultatami przez długi czas. 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama