reklama

Pomysł dla każdej firmy

Opublikowano: 10 listopad 2023, 08:31 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą lub jesteś odpowiedzialny za promocję i marketing swojej firmy, prawdopodobnie regularnie rozważasz różne metody reklamowe dostępne dla Twojego przedsiębiorstwa. Na dzisiejszym rynku usług marketingowych istnieje ogromna liczba form promocji, które można wykorzystać dla każdej firmy. Wśród tradycyjnych opcji znajdują się ogłoszenia prasowe, radiowe i telewizyjne, dystrybucja ulotek, ale także nowoczesne strategie reklamowe, takie jak kampanie na portalach społecznościowych. Warto jednak zastanowić się nad tym, czy nie byłoby korzystne dla Twojej firmy również skoncentrowanie się jednak na pozycjonowaniu swojej strony internetowej, uznawanym obecnie za jedną z najbardziej efektywnych form reklamy. Pozycjonowanie stron internetowych polega na polepszeniu pozycji witryny firmowej w wynikach wyszukiwarki na ustalone wcześniej słowo kluczowe, po którym klienci będą szukali danej firmy.

Optymalizacja pozycji swojej strony firmowej w wynikach wyszukiwarki Google skutkuje tym, że staje się ona bardziej widoczna dla użytkowników poszukujących określonych słów kluczowych. Zważywszy na powszechność posiadania przez dorosłych Polaków przez całą dobę telefonów komórkowych z dostępem do internetu, na których zainstalowana jest wyszukiwarka Google, warto wykorzystać tę okazję. Poprawa pozycji twojej strony w wynikach wyszukiwarki sprawia, że gdy ktoś sięgnie po telefon komórkowy i poszuka usług związanych z twoją firmą, jeśli strona jest właściwie pozycjonowana, pojawi się jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania na jego urządzeniu. Uważamy, że obecnie optymalizacja stron internetowych stanowi najskuteczniejszą i przełomową formę reklamy, jakiej dotąd nie było. 

Ale czy pozycjonowanie jest skuteczne?

To, co definiuje skuteczną reklamę, to w naszym przekonaniu skuteczność reklamy polega na tym, że trafia ona bezpośrednio do zainteresowanego klienta, a nie do ogółu mieszkańców danego miasta na przykład Torunia, czy całego kraju. Uwzględnijmy sytuację, w której firma drukuje tysiące ulotek, inwestuje w projekt, druk, a następnie dystrybucję. Jednak od samego początku wszyscy zdają sobie sprawę, że większość tych ulotek trafi do kosza na śmieci. W przypadku pozycjonowania stron sytuacja jest zupełnie odmienna. Reklama Twojej firmy, wynikająca z wysokiego pozycjonowania dla określonego hasła, ukazuje się tylko tym, którzy są zainteresowani ofertą, sami poszukując jej w internecie.

reklama


W przypadku jeśli chodzi o skuteczne pozycjonowanie stron Toruń, mamy do czynienia z sytuacją, w której reklama czeka na chwilę, gdy ktoś szuka ofert i wtedy pojawia się, prezentując stronę firmy. Czyż to nie jest rzeczywiście rewolucyjna forma reklamy? W innych rodzajach reklam reklamodawcy bombardują nas komunikatami, gdy w ogóle się tego nie spodziewamy, na przykład podczas podróży samochodem, gdy radio przerywa muzykę, by włączyć reklamy. Wtedy jednak nie jesteśmy gotowi na zakup czy skorzystanie z usługi. Natomiast w przypadku pozycjonowania docieramy z reklamą bezpośrednio do klienta, który korzysta z telefonu komórkowego, tabletu lub komputera, aktywnie wyszukując ofertę i gotowego do podjęcia decyzji. Wystarczy tylko zaprezentować mu swoją ofertę, przy czym strona internetowa musi być doskonale zoptymalizowana, aby szybko wczytać się nawet na urządzeniach z wolnym łączem, a treści na stronie muszą być wystarczające, by zatrzymać potencjalnego klienta, który nie będzie musiał szukać dalej.

Jeśli obecnie szukasz najefektywniejszej strategii reklamowej dla swojej firmy, zachęcamy do rozważenia współpracy z naszą firmą w zakresie pozycjonowania strony internetowej. Nasza firma https://www.ebe.pl specjalizuje się w reklamie w wyszukiwarce Google od blisko dwudziestu lat, nie pobieramy również opłat z góry za wyceny. Skontaktuj się z nami już teraz, a dostarczymy ci bezpłatną ocenę pozycjonowania twojej strony firmowej w Google. Znajdź się tam, gdzie są twoi klienci – czyli w świecie internetowym. Wykorzystaj fakt, że twoja strona firmowa jest aktywna 24 godziny na dobę, podobnie jak wyszukiwarka. Reklamuj się przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, przez 365 dni w roku, a nie tylko przez krótką chwilę podczas dystrybucji ulotek czy emisji kilku reklamowych spotów. Pozycjonowanie stron internetowych to skuteczna i ekonomiczna forma reklamy, zdecydowanie tańsza w porównaniu do tradycyjnych nośników reklamowych, takich jak radio, telewizja czy prasa.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama