reklama

Motocyklowy kombinezon doskonały: najważniejsze trzy cechy, które decydują o bezpieczeństwie I komforcie

Opublikowano: 24 wrzesień 2023, 11:29 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kombinezony motocyklowe stanowią nieodzowny element wyposażenia każdego motocyklisty. Nie są jedynie wyrazem estetyki, ale przede wszystkim spełniają fundamentalną funkcję w zapewnieniu bezpieczeństwa i komfortu podczas jazdy. Jak wybrać kombinezon na motor? Sprawdź, czym charakteryzuje się funkcjonalny kombinezon motocyklowy?

Z artykułu dowiesz się między innymi:

 • Jakie wyróżniamy kombinezony motocyklowe?

 • Co trzeba uwzględnić podczas zakupu odzieży motocyklowej?

  reklama


 • Jaki wybrać kombinezon na motor?

   

Kombinezony motocyklowe – podział ze względu na budowę 

Konstrukcja kombinezonu może znacząco wpłynąć zarówno na poziom ochrony, jak i wygody użytkowania. W związku z tym przed ostatecznym wyborem należy przeanalizować różnice między różnymi typami kombinezonów motocyklowych. Działanie takie pozwoli na precyzyjne dopasowanie kombinezonu do indywidualnych potrzeb i preferencji kierowcy.

Biorąc pod uwagę zarówno strukturę, jak i zastosowanie, możemy wyróżnić między innymi następujące rodzaje kombinezonów motocyklowych:

 • Kombinezony motocyklowe jednoczęściowe

Jest to ubiór, który łączy kurtkę i spodnie motocyklowe w jedną całość. Zapewnia odpowiednią wentylację ciała, ochronę przed licznymi obrażeniami oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Rozwiązanie to idealnie sprawdza się w jeździe sportowej, z uwagi na aerodynamiczne właściwości kombinezonu. Jednocześnie, jednoczęściowa powłoka kombinezonu zapobiega przedostawaniu się wiatru i deszczu pod odzież ochronną.

 • Kombinezony motocyklowe dwuczęściowe

Ten rodzaj kombinezonu motocyklowego jest przeznaczony dla osób, które pokonują krótsze trasy jednośladem lub nie korzystają codziennie z motocykla. Składa się on z dwóch części – kurtki i spodni, które można ze sobą połączyć za pomocą specjalnych rzepów lub zamków. Zapewnia on większą elastyczność i komfort użytkowania podczas noszenia.

shima str2 4

Wybór kombinezonu motocyklowego – na co zwrócić uwagę? 

Podczas wyboru kombinezonu na motocykl należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 1. Rozmiar – kombinezon powinien być precyzyjnie dopasowany do sylwetki motocyklisty. Zbyt ciasny strój może ograniczać swobodę ruchu, co może być uciążliwe podczas jazdy. Natomiast zbyt luźny nie będzie w stanie utrzymywać ochraniaczy w odpowiednim miejscu, co stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy;

 2. Liczba ochraniaczy – każdy kombinezon motocyklowy powinien w ramach bezpieczeństwa posiadać certyfikowane wzmocnienia i ochraniacze na takich częściach ciała jak: łokcie, kolana, barki i plecy;

 3. Materiał – ten rodzaj odzieży jest zazwyczaj wykonywany z wysokiej jakości skóry lub specjalnych tkanin. Skóra jest trwała i odporna na ścieranie, podczas gdy tekstylia zapewniają odpowiednią wentylację i elastyczność;

 4. Dodatkowe akcesoria – kombinezony motocyklowe wyposażone są akcesoria uzupełniające – dodatkowe kieszenie i schowki, odblaski, czy też wkładki termiczne. Poprawią one nie tylko komfort jazdy, ale również zwiększą poziom ochrony.

Bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy ma znaczenie – postaw na kombinezony marki Shima 

Wybierając kombinezon motocyklowy, warto postawić na renomowanego producenta, którego produkty cieszą się najwyższą jakością. Na uwagę zasługuje polska marka Shima, która od lat zyskuje uznanie wśród motocyklistów na całym świecie.

Kombinezony Shima, doskonale sprawdzą się do jazdy jednośladami:

 • Shima STR 2.0 – to dwuczęściowy kombinezon motocyklowy wykonany z najwyższej jakości skóry A+. Odznacza się między innymi ergonomiczną budową oraz wbudowanym systemem protektorów armor plus. Wyposażony jest także w duo layer protection, podwójne i potrójne szwy oraz funkcjonalne kieszenie;

  shima str2 5

 • Shima Monaco 2.0 – dwuczęściowy model ergonomiczny 3D, charakteryzujący się możliwością połączenia części kombinezonu poprzez zamki spinające 360° oraz zestawem niezbędnych ochraniaczy (m.in. protektory pleców lvl 2 i kolan lvl 1).

  shima monaco 2 0 black czarny 12156 4

Odzież Shima umożliwia regulację szerokości kurtki oraz spodni i zapewnia widoczność podczas zmroku dzięki wbudowanym panelom odblaskowym. Szukasz najlepszego kombinezonu motocyklowego? Sprawdź naszą ofertę już dziś. Kombinezon motocyklowy Shima zapewni Ci bezpieczeństwo i wygodę, tak ważną podczas długiej trasy.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama