reklama

Zdjęcia produktowe na białym tle - dla kogo?

Opublikowano: 02 czerwiec 2023, 08:14 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Zdjęcia produktowe to wyspecjalizowany sposób fotografowania różnego rodzaju przedmiotów. Takie fotografie produktów mają za zadanie atrakcyjnie pokazać asortyment. Służy to zwróceniu uwagi potencjalnych klientów, zwiększeniu sprzedaży czy też celom informacyjnym. Zdjęcia produktów mają z roku na rok coraz większe znacznie. Spowodowane jest to rosnącym udziałem sprzedaży on-line a także przenoszeniem wielu działalności w ten obszar. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na założenie lub rozbudowanie swojej strony internetowej czy to w postaci e-sklepu czy też wirtualnego katalogu produktowego. W każdym z tych miejsc świetnie sprawdzą się zdjęcia produktowe na białym tle.

Czemu zdjęcia produktowe z białym tłem są tak popularne?

Dlaczego to akurat tego typu fotografie produktów zyskały tak ogromną popularność? Jest kilka powodów ku temu. Białe, jednolite tło nie odciąga uwagi od przedmiotu. Takie kompozycje są przejrzyste i zwyczajnie ładne dla oka. Biel w tle zdjęcia produktu pasuje to niemal każdego przedmiotu. Również rzeczy przezroczyste czy połyskliwe, sfotografowane w odpowiedni sposób można zaprezentować na białym tle. Kolejnym ważnym argumentem za zdjęciami na białym tle jest to, że pasują one praktycznie wszędzie. Zarówno do maski graficznej e-sklepu, katalogu czy ulotki. Co więcej, niektóre popularne platformy sprzedażowe dopuszczają do umieszczenia wyłącznie zdjęcia produktów na białym tle.

Jak zrobić białe tło na zdjęciu produktu?

Każdy, kto choć raz próbował stworzyć zdjęcia produktu na biały tle, wie że to z pozoru proste zadanie może przysporzyć sporo problemów. Często tło wychodzi szare, lub z niechcianym zabarwieniem. Jednym z podstawowych sposobów na uzyskanie białego tła na zdjęciu produktu jest odpowiednio mocne oświetlenie za obiektem. Światło padające z dużą mocą na biały arkusz tła powoduje, że zostanie on "wypalony", w efekcie dając nam pożądany biały kolor.

reklama


Innym sposobem jest użycie programu graficznego do edycji już wykonanego zdjęcia produktu. Z jego pomocą należy zaznaczyć cały obszar znajdujący się dookoła przedmiotu a następnie nanieść na niego kolor biały. Aby efekt był odpowiednio realistyczny, warto stworzyć cień lub odbicie przedmiotu.

Zdjęcia produktowe dla wielu biznesów, nie tylko on-line

Jak widzimy, zdjęcia produktowe na białym tle mają wiele zalet. Również wiele jest miejsc, w których będą bardzo użyteczne. Docenią je zarówno osoby sprzedające przez internet - czy to przez własny e-sklep czy też z pomocą na przykład portali aukcyjnych. Producenci i hurtownie z powodzeniem zaprezentują swój asortyment za pomocą zdjęć produktów. Fotografie produktów będą świetną wizytówką naszej oferty również w katalogu, ulotce czy w reklamie wszelkiego rodzaju.

Dowiedz się więcej o fotografii produktowej: https://www.swiatobrazu.pl/profesjonalna-fotografia-produktowa-39336.html

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama