reklama

Dlaczego popularność LEGO nie słabnie?

Opublikowano: 27 marzec 2023, 10:26 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Produkty duńskiej firmy cieszą i bawią kolejne pokolenia od dziesięcioleci. Popularność słynnych klocków nie tylko nie słabnie, ale rośnie, chociaż rynek zabawek oferuje coraz więcej alternatyw. Co stoi za tym fenomenem?

Rozwój przez zabawę

Firma LEGO stworzyła doskonałe połączenie zabawy z nauką. Chociaż w zdecydowanej większości przypadków w ofercie dostępne są gotowe zestawy tematyczne wraz z załączoną instrukcją ich budowania, to realnie dziecko może z nich zbudować praktycznie wszystko tak długo, jak tylko wystarczy mu klocków. Dlatego już posiadanie kilku niewielkich opakowań pozwoli wyzwolić w dziecku ogromne pokłady kreatywności. 

Dodatkowo LEGO potrafi świetnie dopasowywać się do grona odbiorców, tworząc całe serie dedykowane określonym zainteresowaniom, hitowym grom lub filmom, a także proponując klocki dla najmłodszych lub dziewczynek. Dzięki temu grono amatorów plastikowych konstrukcji jest bardzo duże, a znajdą się w nim miłośniczki księżniczek, fani Gwiezdnych Wojen czy gracze Minecrafta. 

reklama


Wciąż nowe

Do pewnego momentu swojej historii duński producent proponował raczej dość proste zestawy, aż wreszcie postanowił wprowadzić konkretne serie tematyczne, które okazały się strzałem w dziesiątkę. Podbój kosmosu, rycerze czy samurajowie i ninja - to tylko niektóre propozycje, jakie pojawiły się na przestrzeni lat. LEGO w swej historii oferowało możliwość budowania klockowych pociągów wyposażonych w prawdziwy silnik elektryczny oraz programowalne roboty. Ogromnym skokiem naprzód była decyzja o współpracy ze znanymi markami i tytułami, dzięki czemu zaczęły pojawiać się zestawy poświęcone filmom, bajkom i grom, które same w sobie były niezwykle popularne, a dzięki kooperacji z LEGO dawały dzieciom możliwość przeniesienia zabawy z ekranów do ich własnych pokojów. 

Sprawdź najnowsze zestawy LEGO City

Serią, która cieszy się już od paru dekad niesłabnącą popularnością, jest LEGO City. Kolejne lata przynosiły nowe pomysły - podstawowe budynki takie jak straż pożarna, policja czy szpital zyskiwały co roku nowe wcielenia, a producent niejednokrotnie zaskakiwał swoimi propozycjami, oferując zorganizowanie w swoim własnym mieście wyścigów samochodowych lub zbudowanie kosmodromu, który będzie wynosił wahadłowce na orbitę. 

Najnowsze zestawy z serii LEGO City z pewnością znajdą uznanie wśród fanów widowiskowych sportów ekstremalnych, ponieważ duńska firma daje nam możliwość zbudowania konstrukcji do popisów kaskaderskich. Przy takiej dawce emocji z pewnością warto będzie zadbać w klockowym mieście o sprawnie funkcjonującą straż pożarną. 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama