reklama

Jakie hokery powinny znaleźć się w nowoczesnej kuchni?

Opublikowano: 07 marzec 2023, 17:09 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Hokery są często kojarzone z barami i innymi lokalami gastronomicznymi. Stołki barowe są jednak również niezbędnym elementem wyposażenia otwartych kuchni. Doskonale oddzielają część pomieszczenia, w której przygotowywane są posiłki, od pokoju dziennego. Nowoczesna kuchnia pozwala na integrację przestrzeni, a także wspólne spędzanie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Odpowiednio dobrane hokery będą uzupełniać wnętrze i pozwolą na wygodne spożywanie posiłków.

Uzupełnienie wysokich blatów kuchennych 

Hokery nabierają popularności z uwagi na coraz bardziej powszechne stosowanie kuchni wyposażonych w funkcjonalne wyspy lub półwyspy. Mają wysoko zawieszone blaty, które wymagają bardziej wyrafinowanych rozwiązań niż klasyczne krzesła. Wysokie i smukłe siedziska barowe pozwalają na uzyskanie wyższego komfortu, a także zmianę charakteru pomieszczenia. Powinny być spójne z elementami aranżacji kuchni i salonu tak, aby tworzyły przestrzeń o jednolitym stylu. Można je wykorzystać zarówno we wnętrzach tradycyjnych, jak i nowoczesnych.

Optymalna wysokość i odległość od blatu 

Funkcjonalność hokerów w głównej mierze zależy od ich wysokości. Dlatego powinny być to meble dobierane po wyposażeniu kuchni w inne elementy. W przeciwnym razie wybrane stołki barowe mogą okazać niewygodne dla domowników. Standardowa wysokość dla hokera wynosi około 80-90 cm, co odpowiada wysokości blatu na poziomie 110-120 cm. W przypadku niższej wyspy kuchennej należy zastanowić się nad zakupem hokerów o wysokości 60 cm. Odległość do blatu powinna wynosić około 25 cm, co zagwarantuje wygodną pozycję osobom o różnym wzroście.

reklama


Hokery wykonane z różnych materiałów 

Wygodny hoker musi mieć stabilną podstawę. Ważny jest również materiał, z którego został wykonany. Na rynku dostępne są wersje produkowane z drewna, metalu lub tworzyw sztucznych. W wielu przypadkach materiały są łączone ze sobą, aby uzyskać funkcjonalną i estetyczną konstrukcję. Najbardziej uniwersalne są odmiany wykonane z drewna. Pasują do każdego wnętrza i są odbierane jako naturalne oraz ekologiczne, na przykład, w zestawieniu z kuchnią utrzymaną w stylu skandynawskim.

Stołki barowe do nowoczesnych wnętrz 

Hokery o konstrukcji wykonanej z metalu są bardzo stabilne i odporne na uszkodzenia. Mogą być interesującym uzupełnieniem kuchni industrialnej lub loftowej. Stołki barowe z tworzywa sztucznego pozwalają natomiast uzyskać nietypowe kształty, dzięki czemu można je stosować we wnętrzach nowoczesnych i eklektycznych. Takie wersje mają często tapicerowane siedzisko, które prezentuje się niezwykle elegancko. Całość jest łatwa do utrzymania w czystości i odporna na kontakt z wilgocią. Szeroka oferta rynkowa pozwala na dostosowanie stołków barowych do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników. Odpowiednio wybrane hokery stworzą spójną przestrzeń i sprawią, że korzystanie z kuchni stanie się wygodniejsze zarówno podczas spotkań towarzyskich, jak i codziennej eksploatacji domu.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama