reklama

Jak poznać, że powietrze w mieszkaniu jest zanieczyszczone?

Opublikowano: 26 styczeń 2023, 11:16 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Powietrze to kluczowy element naszego życia, który może mieć wpływ na nasze zdrowie lub nastrój. Warto więc zadbać o to, aby w miejscu, w którym spędzamy wiele czasu było ono odpowiedniej jakości. Przekonaj się zatem, jakie są sygnały oznaczające, że powietrze w mieszkaniu jest zanieczyszczone i co możesz zrobić, aby stało się lepsze!

Dlaczego powietrze jest ważne?

Zanieczyszczone powietrze może mieć niebagatelny wpływ na kondycję naszego zdrowia, a zwłaszcza płuc. Występujące w smogu pyły zawieszone. choć niewidoczne mogą bez trudu dostać się do płuc i osadzając się w nich, wyrządzić dużą krzywdę. Co najgorsze, nie jesteśmy w stanie gołym okiem zobaczyć zanieczyszczeń występujących w powietrzu, dlatego tym bardziej należy zwrócić uwagę na to, aby dbać o jego czystość, gdyż niewidzialny wróg nie śpi.

Mierniki jakości powietrza

Podstawowym urządzeniem pozwalającym na określenie jakości powietrza jest miernik jakości powietrza. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się po kilku sekundach jaka ilość pyłów zawieszonych występuje w powietrzu i czy należy podjąć szybką interwencję w tej kwestii. Niestety urządzenia takie nie należą do najtańszych. Jednak istnieje również opcja sprawdzenia wykazu miernika jakości powietrza w najbliższym otoczeniu. Jeśli powietrze w pobliżu jest zanieczyszczone, niestety istnieje duża szansa, że smog dostał się również do naszego mieszkania. Nie musimy przecież nawet otwierać okna, aby wpadł do naszego domu szczelinami. Na szczęście mierników jakości powietrza w miejscach publicznych jest coraz więcej, dzięki czemu w kilka chwil możemy się przekonać jak wygląda ono obecnie, dzięki sprawdzenie wykazu miernika na stronie internetowej.

reklama


Domowa stacja pogody

Inną alternatywą dla miernika jakości powietrza jest domowa stacja pogody, która posiada bardzo często funkcję informowania o jakości powietrza. Dzięki temu mniejszym kosztem będziemy mogli przekonać się jak wygląda stan naszego powietrza. Pamiętajmy jednak, że pomiary z takiego urządzenia nie będą cechowały się taką samą szczegółowością jak mierniki jakości powietrza.

Test płatka kosmetycznego

Aby przekonać się natomiast, czy w naszym powietrzu znajduje się wiele widocznych gołym okiem zanieczyszczeń, możemy wykonać test płatka kosmetycznego. W tym celu należy przyłożyć płatek kosmetyczny do końcówki odkurzacza (pamiętajmy, aby zdjąć z odkurzacza wszelkie szczotki i pozostawić samą rurę), a następnie włączyć odkurzacz. Dzięki temu na płatku zbiorą się wszelkie drobinki latające po pomieszczeniu i łatwo przekonamy się czy jest ono bardzo zanieczyszczone.

Jak oczyścić powietrze w mieszkaniu?

Jeśli wiemy już, że powietrze w naszym domu nie należy do najczystszych, należy wtedy podjąć odpowiednie kroki, aby je oczyścić. Dobrym rozwiązaniem będą w tym przypadku oczyszczacze powietrza. Dyson oferuje kilka rodzajów tego urządzenia, które skutecznie radzi sobie ze smogiem. Dyson oczyszczacz poradzi sobie również ze wszelkiego rodzaju kurzem oraz widocznymi zanieczyszczeniami.


Komentarze  

+2 #2 powietrzerysio 2023-02-11 07:23
Kiedyś każdy normalny czuł czy powietrze w domu jest zanieczyszczone . Otwierało się okna i wietrzyło. Teraz nawet normalnych rzeczy chcą uczyć. Dziwne pokolenie nam wyrosło. :lol: :D :lol:
Cytować
-3 #1 KurzJoasia 2023-02-08 07:37
U mnie oczyszczacz powietrza i roomba jeździ, więc czuję się bezpieczna w swoim domu :) Kurz i inne drobinki wokół mnie nie latają ;)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama