reklama

Ethereum jest z nami od 2014 roku

Opublikowano: 24 styczeń 2023, 10:25 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Powstał w 2014 roku i w ciągu 8 lat zanotował imponujące wzrosty i gwałtowne spadki. Jak wyglądał kurs od początku do dnia dzisiejszego?

Początek

 

W 2014 roku zespół Ethereum zebrał 1,9 miliona euro w ramach initial coin offering. Mimo to nadal pozostawał w fazie testów. Dopiero w lipcu 2015 roku pierwsze dane, czyli blok genezy uruchomiły publiczny blockchain Ethereum, który przekształcał monety w inwestycje.

reklama


Po osiągnięciu wartości ponad 1,20 euro przez kolejnych kilka miesięcy jego cena spadała. Pod koniec 2015 roku, mimo spadków, osiągnęła około 1 euro. 2016 rok upłynął pod znakiem wzrostu wartości. To wtedy cena wzrosła aż do 18 euro. Po tym sukcesie nastąpił spadek o około 50 proc., żeby zakończyć rok na poziomie 7 euro. Kolejny rok to ogromny sukces. Na koniec 2017 roku bowiem kurs ETH wynosił 650 euro, co stanowiło wzrost o ponad 9,400 proc. od początku roku. W styczniu 2018 roku cena Ethereum wynosiła 1,300 euro. I po tym sukcesie nastąpił spadek. I to dość duży, bo o wartości około 90 proc., co spowodowało, że jego wartość wynosiła około 110 euro.

 

Rozwój

 

Wraz z rokiem 2020 wartość Ethereum podwoiła się, po czym osiągnęła najniższy poziom wynoszący 72 euro. Po tym wydarzeniu nastąpił kolejny gwałtowny wzrost, dzięki któremu Ethereum osiągnął cenę 640 euro pod koniec roku.

Z pełną historią Ethereum można zapoznać się na stronie:https://kriptomat.io/pl/kursy-kryptowalut/ethereum-eth-kurs/.

Duże wzrosty cen, nagłe spadki i stopniowe odbudowywanie się aż do osiągnięcia nowych szczytów trwa do dziś. I to jest wzór, który pomaga wyjaśnić aktualna cenę Ethereum. Obecna wartość Ethereum jest częścią tego cyklu.

 

Cykl koniunkturalny wartości

 

Cykl koniunkturalny to, najprościej mówiąc, schemat, w którym najpierw jest okres podekscytowania, dzięki któremu cena rośnie, a następnie gwałtowne załamanie się ceny. Jest to widoczne zjawisko na każdym wykresie cenowym ETH.

Jakie czynniki wpływają na wartość Ethereum? Reakcja na rozwój techniczny na platformie Ethereum, wprowadzanie aplikacji, które opierają się na blockchainie Ethereum, sukces osiągnięty przez ETH, trendy na ogólnym rynku kryptowalut czy wydarzenia na świecie.

 

Aktualna wartość Ethereum

 

Aktualna cena Ethereum wynosi 6,796.98 zł. Ranga rynkowa wynosi w oparciu o kapitalizację rynkową 832,636,149,578 zł. Ethereum posiada podaż obiegową w wysokości No data. Najwyższa odnotowana cena Ethereum wynosi 19,828.33 zł, a najniższa 1.781719 zł. Warto pamiętać, że cena rynkowa zmienia się z minuty na minutę, ponieważ osoby kupujące i sprzedające przeprowadzają transakcje na giełdach, na których mogą wymienić ETH na USD oraz inne waluty i kryptowaluty zgodnie z aktualnym kursem Ethereum.

Materiał partnera


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama