reklama

Jakie dane należy uwzględnić wypełniając formularz do wniosku o ESTA?

Opublikowano: 21 listopad 2022, 14:25 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Słowem wstępu postaram się wam przybliżyć tą dość charakterystyczną usługę. Jest to nic innego jak komputerowy system umożliwiający ludziom swobodne podróżowanie na teren Stanów Zjednoczonych bez konieczności posiadania wizy. Osoby objęte programem, który funkcjonuje obecnie na terenie 40 krajów z całego świata otrzymują ponad 90-dniowe pozwolenie na pobyt na obszarze USA dzięki tak zwanemu "Elektronicznemu systemowi autoryzacji podróży".

Ile obecnie wynosi opłata związana z ESTA?

Zacznijmy od tego, że jest to o wiele niższy koszt niż samo wyrobienie standardowej wizy. Wynika to bowiem z faktu, że jedyna opłata znajdująca się w całym systemie kosztuje zaledwie 22 dolary amerykańskie, czyli około 110 złotych. Nie jest to więc jakiś niewiarygodny wydatek.

Jakie dane należy uwzględnić wypełniając formularz do wniosku o ESTA?

Formularz ESTA sam z siebie nie jest zbytnio skomplikowaną sprawą. Niezbędne będzie jednak umieszczenie pewnych koniecznych danych w celu jego prawidłowej realizacji. W celu wypełnienia go będziemy zmuszeni podać datę, a także dokładne miejsce urodzenia, nazwisko, imię, tudzież imiona w przypadku osób, które posiadają większą ilość niż zaledwie jedno, płeć, Numer Paszportu, oraz jego datę ważności, imiona i nazwiska rodzicieli, typowe informacje o charakterze kontaktowym do których zaliczamy przede wszystkim oczywiście aktualny adres zamieszkania, numer telefony, czy pocztę email. 

reklama


Ponadto konieczne będzie wpisanie szczegółowych danych dotyczących obecnego zatrudnienia (nie jest to w tym przypadku obowiązkowe, lecz jak najbardziej wskazane), dane, a także pseudonimy pod którymi działamy w mediach społecznościowych i do tego kartę kredytową działającą w specjalistycznym systemie Visa, Mastercard, American Express, a także Discover. Natomiast w przypadku osób nie posiadającej tego rodzaju karty bankowej powinny podać swój numer PayPal. 

Sam proces przetwarzania informacji trwa w systemie maksymalnie kilka godzin co nie jest naprawdę zbyt długim czasem oczekiwania w przypadku tak rozbudowanej procedury. Po jego upływie składający formularz ESTA mają możliwość wydrukowania potwierdzenia, które będzie znajdować się w mailu przesłanym na podane przez nie pocztę. Jego posiadanie będzie niestety niezbędne w momencie przekraczania bramek lotniskowych w porcie znajdującym się w Stanach Zjednoczonych, a także już na samym pokładzie samolotu.  

Podróż samolotem do USA na podstawie ESTA

Wedle przepisów obowiązujących w Polskich Liniach Lotniczych "LOT" osoby podróżujące do Ameryki bez posiadania wizy turystycznej, czyli na podstawie pozytywnie rozpatrzonego formularzu ESTA muszą mieć przy sobie obowiązkowo wykupiony wcześniej bilet powrotny. W innym przypadku mogą one zostać niewpuszczone do samolotu. Ponadto podróżujący, którzy nie będą nie mieli przy sobie dokumentu potwierdzającego pozytywne rozpatrzenie ESTA mogą zostać natychmiastowo poproszone o opuszczenie pokładu ze względu na złamanie powszechnie obowiązujących procedur.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama