Ranking kredytów konsolidacyjnych 2019

Opublikowano: 13 sierpień 2019, 13:40 Kategoria Rozmaitości

Na realizację swoich życiowych celów nierzadko potrzebujemy wiele środków pieniężnych. Z czasem spłata wielu rat może być nie tylko obciążająca dla domowego budżetu, ale wręcz zniechęcająca do podejmowania dalszych działań na drodze poprawiania jakości swojego życia. By temu zaradzić, warto rozważyć wzięcie kredytu konsolidacyjnego – wtedy zamiast wielu rat, będziemy spłacać jedną niższą. Jednak z której oferty skorzystać – oto pięć najlepszych propozycji.

Pożyczka konsolidacyjna Mini ratka w PKO Banku Polskim

Pierwsze miejsce w tym zestawieniu należy do PKO Banku Polskiego, który oferuje kredyt konsolidacyjny o znanej nazwie, czyli Mini Ratkę. Jest to propozycja dla szerokiego grona odbiorców, ponieważ można pożyczyć od tysiąca do 120 tysięcy złotych. Nie tylko będziemy mieć środki na spłatę innych zobowiązań, ale również otrzymamy dodatkowe pieniądze w wysokości nawet do 25% kwoty konsolidacji, a środki te będziemy mogli przeznaczyć na dowolny cel. Przy tak dużej kwocie pożyczki nie musimy martwić się, że raty będą wysokie – maksymalny okres spłaty wynosi tutaj nawet 12 lat. W dodatku bank proponuje trzymiesięczną karencję spłaty, bądź wakacje kredytowe. 

Jeśli chodzi o dopełnienie formalności, to jako klient musimy dostarczyć zaświadczenie o dochodach, jeśli chcemy pożyczyć więcej niż cztery i pół tysiąca. Z kolei, jeżeli Mini ratka ma wynieść nie więcej niż 30 tysięcy, wtedy bank będzie honorować wyciągi z rachunku bankowego. Natomiast, jeżeli interesuje nas kwota wyższa niż 30 tysięcy, wtedy, by otrzymać pożyczkę, będziemy musieli też przedstawić zgodę współmałżonka. Dodatkowym atutem jest to, że finansowanie można ubezpieczyć, jednak nie jest to wymóg konieczny, by otrzymać pożyczkę. RRSO wynosi tutaj 5,11% i możemy negocjować wysokość oprocentowania finansowania.

Pożyczka konsolidacyjna w Citi Banku Handlowym

Drugą atrakcyjną propozycją jest pożyczka konsolidacyjna, którą weźmiemy w Citi Banku Handlowym. Tutaj możemy ubiegać się o wyższą kwotę, niż w banku PKO – kredyt konsolidacyjny może bowiem wynieść od tysiąca do 150 tysięcy złotych. Niezależnie od tego, na jaką wartość pożyczki się zdecydujemy, możemy ją spłacać nawet w 120 ratach.

To, co przemawia za wzięciem pożyczki, to krótki czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku, a także na wypłacenie środków – jest to możliwe nawet w przeciągu jednego dnia od momentu, w którym zawarliśmy umowę z bankiem. Udogodnieniem jest to, że umowę możemy zawrzeć bez konieczności udawania się do placówki, a więc możemy tego dokonać telefonicznie, online, bądź też za pośrednictwem kuriera. Jeśli chodzi o wymagania, jakie trzeba spełnić, to wystarczy jedynie przedstawić dokument, który potwierdzi nasze dochody (może być w wersji elektronicznej). RRSO wynosi 10,66%, a oferta jest skierowana zarówno do klientów banku, jak i do osób, które nie skorzystały jeszcze z żadnego produktu oferowanego przez tę instytucję bankową. 

Pożyczka Ekspresowa w Banku Pekao S.A.

W Banku Pekao S.A. możemy skonsolidować inne kredyty, wybierając Pożyczkę Ekspresową, która może mieć wartość od tysiąca do 150 tysięcy złotych. Nie są potrzebne żadne zabezpieczenia, a kwotę, którą otrzymamy, możemy przeznaczyć na dowolny cel. Pożyczkę spłacamy maksymalnie przez osiem lat, ale mamy możliwość odroczenia spłaty na trzy miesiące. Nawet jeśli nie mamy konta w Banku Pekao S.A., nie jesteśmy na straconej pozycji – oferta będzie skierowana wtedy także do nas.

Jeśli chodzi o RRSO, to wynosi tutaj 16,40%. Dobrą informacją jest to, że możemy dowolnie ustalić dzień, w którym co miesiąc będziemy regulować zobowiązanie. By móc liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku, musimy dostarczyć dokument, który potwierdzi to, gdzie jesteśmy zatrudnieni i ile miesięcznie zarabiamy.

Kredyt konsolidacyjny w Santander Consumer Bank

Następny w kolejności jest Kredyt konsolidacyjny, który oferuje Santander Consumer Bank. Jest to dobry wybór, jeśli najbardziej interesuje nas wysoka kwota kredytu. Możemy tutaj bowiem ubiegać się nawet o 230 tysięcy złotych i spłacać zadłużenie przez 12 lat. Pomimo tego, że RRSO wynosi 17,49%, jest to atrakcyjna propozycja, ponieważ decydując się na wyższą kwotę kredytu, część uzyskanych środków możemy przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. Dostępny jest też pakiet ubezpieczeń, z którego klienci mogą skorzystać, ale nie muszą.

By móc liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku, powinniśmy prowadzić rachunek osobisty w tym banku, a także przedstawić dokumenty, które potwierdzą wysokość wynagrodzenia i źródło stałego dochodu. Bank ten umożliwia skorzystanie z wakacji kredytowych. Ponadto, jeśli mamy taką możliwość, warto skorzystać z opcji wcześniejszej spłaty finansowania. Podobnie jak w banku PKO także i w tym możemy negocjować oprocentowanie.

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas

Ranking kredytów konsolidacyjnych najlepszych ofert zamyka Kredyt konsolidacyjny, który weźmiemy w Banku BNP Paribas. Maksymalna kwota, o jaką możemy się ubiegać, wynosi 200 tysięcy złotych. Zaciągnięte zobowiązanie będziemy mogli spłacać przez co najmniej 6 miesięcy, a maksymalnie przez 12 lat, jednak tylko wtedy, gdy pożyczymy chociaż 30 tysięcy złotych. RRSO wynosi tutaj 10,43%, a jeśli będziemy terminowo spłacać kredyt, wtedy w ostatnim roku rozliczenia będziemy regulować zadłużenie nie ponosząc kosztów z tytułu naliczanych odsetek. Można spłacić kredyt wcześniej, a by go otrzymać, powinniśmy mieć konto w tym banku. Wymagane dokumenty to zaświadczenie o zatrudnieniu i potwierdzające wysokość dochodu

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież