Jedynka najlepsza w konkursie BRD

Opublikowano: 29 marzec 2019, 08:36 Kategoria Rozmaitości
BRDturniej

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Garwolinie wygrali Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zwycięzcy będą reprezentować miast w etapie powiatowym ogólnopolskiego turnieju.

Szeroko rozumiane bezpieczeństwo jest jednym z ważniejszych aspektów wychowania dzieci i młodzieży. Za stworzenie i zapewnienie bezpieczeństwa odpowiedzialni jesteśmy wszyscy. W trosce o bezpieczeństwo na drogach Burmistrz Miasta była organizatorem Miejskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Główny cel turnieju to popularyzacja zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a także kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu drogowego. Przeprowadzony turniej był jednym z etapów Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, a jego laureaci będą reprezentować miasto na szczeblu eliminacji powiatowych.

Miejski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się wczoraj w siedzibie Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 al. Żwirki i Wigury 16. Do udziału w rywalizacji przystąpili uczniowie miejskich publicznych szkół podstawowych oraz uczniowie klas gimnazjalnych z placówek z terenu miasta.

Witając uczestników i opiekunów grup, Burmistrz Garwolina Marzena Świeczak zwróciła szczególną uwagę na szeroko rozumiany temat bezpieczeństwa jako jednego z najważniejszych aspektów wychowania dzieci i młodzieży.

Konkurs składał się z kilku etapów: konkurencje teoretyczne – test wiedzy i test skrzyżowań, konkurencja praktyczna – jazda rowerem po torze sprawnościowym, konkurencja praktyczna – pierwsza pomoc przedmedyczna.

Laureatami konkursu zostali: w kategorii szkół podstawowych - drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Garwolinie w składzie: Zuzanna Domarecka, Małgorzata Kot, Filip Świętulski, Bartłomiej Baran, w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów (klasy 7,8, 3 gimnazjum) - drużyna klas gimnazjalnych z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Garwolinie w składzie: Natalia Zalech, Michał Michalik, Michał Barański. Opiekunem obu zwycięskich drużyn jest Pani Barbara Kędziorek.

Laureaci konkursu otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Miasto Garwolin. Zwycięzcy będą także reprezentować Garwolin w etapie powiatowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Ponadto każdy z uczestników konkursu otrzymał upominek oraz dyplom za udział w wydarzeniu.

garwolin.pl/oprac. red.

fot. garwolin.pl

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież