reklama

Dni Muzyki Chóralnej 2023 – Wieczór św. Cecylii i msza jazzowa

Opublikowano: 19 listopad 2023, 09:22 Kategoria Kultura
dmchcecyliakoncertkolegiata
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już dziś w garwolińskiej kolegiacie spotkają się schole i chóry, by specjalnym muzycznym wieczorem uczcić dzień św. Cecylii - patronki muzyki kościelnej i chórzystów. Będzie to pierwsza koncertowa odsłona tegorocznych Dni Muzyki Chóralnej. 26 listopada wystąpi Chór Miasta Garwolina.

Wspomnienie św. Cecylii obchodzone jest 22 listopada. Co roku z okazji jej święta organizowane są koncerty muzyki sakralnej – także w Garwolinie. 19 listopada o godzinie 19:00 w kolegiacie Przemienienia Pańskiego odbędzie się koncert, podczas którego będzie można usłyszeć schole i chóry parafialne ze wszystkich garwolińskich parafii.

W koncercie wezmą udział: schola dziecięca z parafii św. Jana Pawła II w Sulbinach, zespoły młodzieżowe z parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie i parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych "Młodzi Duchem" z parafii Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie, schola dorosłych – wychowanków ks. Józefa Szajdy oraz Chór Rodzinny z parafii Przemieniania Pańskiego w Garwolinie.

reklama


 

Podczas Wieczór św. Cecylii zabrzmi muzyka sakralna w różnych odsłonach oraz szeroko rozumiana muzyka religijna – znana między innymi z pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Będzie także okazja do wspólnego zaśpiewania ulubionych pieśni i piosenek.

Drugą odsłoną tegorocznych Dni Muzyki Chóralnej będzie koncert w wykonaniu Chóru Miasta Garwolina, który wystąpi z towarzyszeniem zespołu w składzie: Rafał Rokicki (fortepian), Wojciech Pulcyn (kontrabas) i Patryk Dobosz (perkusja). Chór wykona formy mszy w aranżacji jazzowej. Gościnnie podczas koncertu wystąpi także Chór Villanella ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Garwolinie. Wydarzenie odbędzie się 26 listopada o godzinie 17:15 w garwolińskiej kolegiacie.

Organizatorami wydarzenia są Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, Miasto Garwolin oraz Parafia Przemienienia Pańskiego w Garwolinie.
Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama