reklama

„Tę piosenkę, tę jedyną” wspólnie zaśpiewajmy!

Opublikowano: 07 listopad 2023, 06:57 Kategoria Kultura
11 listopadaśpiewanki patriotyczne
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Wspólne śpiewanie patriotycznych pieśni i piosenek żołnierskich to doskonała propozycja na spędzenie listopadowego wieczoru i radosne uczczenie Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zaprasza na tradycyjne śpiewanki patriotyczne, które tym razem odbędą się w sali widowiskowej. A Wy zaproście rodzinę i znajomych! Dla nikogo nie zabraknie miejsca.

Muzyka łączy pokolenia, a muzyka patriotyczna daje dodatkowo możliwość przeżycia naszej historii zamkniętej w tekstach i muzyce, radosnego świętowania niepodległości, kultywowania tradycji i poszanowania pamięci dla tego, co się wydarzyło.

- Spotkanie pod tytułem „Tę piosenkę, tę jedyną” to propozycja zarówno dla starszej, jak i młodszej publiczności, dla dzieci, rodziców i dziadków, dla grup przyjaciół – jednym słowem dla wszystkich tych, którym muzyka w sercu gra, szczególnie ta, która zapisała się na kartach naszej historii wielkimi literami. Co roku gromadziliśmy się w naszej sali konferencyjnej, ale ponieważ to spotkanie cieszy się ogromną popularnością, w tym roku zapraszamy do sali widowiskowej. Miejsca wystarczy dla każdego, kto będzie chciał z nami pośpiewać - mówi Jarosław Kargol, dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

reklama


 

Wydarzenie odbędzie się 11 listopada o godzinie 18:00. W rolę muzycznych przewodników wcielą się wokaliści: Justyna Dybcio, Tadeusz Talarek oraz Arkadiusz Buczkowski oraz zespół w składzie: Julian Czaporowski (fortepian), Ryszard Szewczyk (trąbka), Mirosław Kałaska (gitary), Jan Getler (instrumenty perkusyjne) i Wojciech Dybcio (instrumenty perkusyjne).

Teksty wszystkich utworów zostaną wyświetlone na ekranie, tak, aby ułatwić publiczności włączenie się we wspólne śpiewanie. Na publiczność będą czekały także ciepłe napoje. Wstęp wolny.

 mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama