reklama

Głośne czytanie na Dzień Przedszkolaka w Borowiu

Opublikowano: 25 wrzesień 2023, 09:54 Kategoria Kultura
Borowieprzedszkole
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

21 września to Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W Borowiu świętowanie tego dnia połączono z akcją promującą czytelnictwo wśród najmłodszych.

Do wzięcia udziału w głośnym czytaniu Gminny Ośrodek Kultury w Borowiu zaprosił osobę znaną dzieciom: dzielnicowego mł. asp. Kamila Soszkę. Bajki przedszkolakom czytały również dyrektorzy jednostek oświatowych z terenu gminy Borowie - Ewa Wielgosz, Jolanta Maszkiewicz, Katarzyna Serzysko oraz Katarzyna Iwaniec.

Święto przedszkolaków zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Ma ono przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

reklama


 

Czytanie dzieciom już od najmłodszych lat rozbudza w nich ciekawość świata, pomaga zrozumieć siebie i innych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajek: o nieroztropnym Grzesiu, czarodzieju Leonardzie i polna myszka, czarodzieju Leonardzie i magicznej różdżce, Kici Koci na rowerze.

Było coś dla ducha, było też coś dla ciała. Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka nie zabrakło słodkości. Dekoracje oraz upominki dla zaproszonych gości przygotowały panie przedszkolanki.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama