reklama

Bezpłatny spektakl „Śluby panieńskie” w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie

Opublikowano: 21 wrzesień 2023, 13:32 Kategoria Kultura
csikteatr
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Już 5 października o godzinie 19:00 Teatr Klasyki Polskiej gościnnie wystawi w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie „Śluby panieńskie”. Trwający około 80 minut spektakl jest skierowany do szerokiej widowni – wielbicieli humoru Fredry, entuzjastów teatru, miłośników sztuki aktorskiej, osób spragnionych szlachetnej, kulturalnej, mądrej rozrywki. Widowisko jest bezpłatne. Darmowe wejściówki można odebrać w sekretariacie CSiK.

„Śluby panieńskie, czyli magnetyzm serca” to 5-aktowa komedia Aleksandra Fredry o miłości – największym temacie teatru i źródle ludzkich rozterek. Fredro przedstawia perypetie swoich bohaterów, wykorzystując elementy „strajku miłosnego” – motywu obecnego już w starożytności, a później także w polskiej XVII-wiecznej literaturze sowizdrzalskiej. Spektakl wyreżyserowała Lidia Sadowa. Scenografię i kostiumy zaprojektowała Anna Czyż. Widzowie spektaklu usłyszą także muzykę skomponowaną przez Marcina Pospieszalskiego.

 

reklama


Spektakl, który miał swoją prapremierę w 1832 roku, opowiada losy bohaterek, niemogących oprzeć się miłości, mimo złożonych ślubów. Odkrywają̨, że uczucie to jest najpotężniejszym, życiodajnym żywiołem. Klara i Aniela, buńczuczny Gustaw i sentymentalny Albin, wplątani w zabawne intrygi, po wielu zaskakujących zwrotach akcji ostatecznie dokonują̨ szczęśliwych wyborów. Upragniona przez wszystkich miłość okazuje się̨ nie tylko wielka, szczera i wzruszająca, lecz także, co najważniejsze – szczęśliwa i odwzajemniona.

Rezerwacji miejsc na spektakl można dokonywać w sekretariacie Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, ul. Nadwodna 1 (I piętro), tel. 25 682 20 51.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama