reklama

Rozwijaj się w sporcie i kulturze! Nowy sezon w CSiK

Opublikowano: 15 wrzesień 2023, 10:10 Kategoria Kultura
csik
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Dobrze spędzony czas i rozwój – to gwarantują zajęcia organizowane przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie w ramach działalności sekcji stałych. I nieważne, ile masz lat. W ofercie na nowy sezon artystyczny każdy znajdzie coś dla siebie.

Nowy rok szkolny to nie tylko powrót do stałych zajęć w placówkach, ale także nowy czas na rozwijanie własnych zainteresowań. Centrum Sportu i Kultury proponuje w swojej ofercie na rok szkolny 2023/2024 zajęcia, które nie tylko pomogą pielęgnować dzieciom ich pasje, ale sprawią im dużo frajdy. Coś dla siebie znajdą także dorośli.

Wszechstronność i lata doświadczeń w prowadzeniu zajęć sprawiają, że Centrum Sportu i Kultury stwarza ofertę interesująca i opartą na fachowcach w swoich dziedzinach. Z racji profilu instytucji opiera się ona na zajęciach sportowych i kulturalnych.

reklama


 

Włącz się w kulturę!

Plastyka i ceramika to zajęcia od lat cieszące się największą popularnością. Adepci sztuki i kreatywności z pewnością rozwiną tutaj swój warsztat. Tematy prac są różnorodne. Pozwalają na rozwój wyobraźni, przestrzennego myślenia oraz uczą kompozycji. Atelier sztuki i Strefa ciepła prowadzą zajęcia zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych.

Od ubiegłego roku w CSiK działa sekcja Teatr i zabawa dla dzieci w wieku 7-10 lat. Spotkania prowadzi Anna Falkowska. Miłośnicy teatru mogą także zapisać się do działających od wielu lat przy domu kultury Teatru Rękawiczka i Teatru O!Mamy. Pierwszy jest propozycją dla młodzieży, drugi ofertą dla osób dorosłych.

Chętnych do rozwijania pasji muzykowania CSiK zaprasza do ogniska muzycznego prowadzonego przez Juliana Czaporowskiego. Nauka gry na pianinie i akordeonie odbywa się w systemie lekcji indywidualnych. Dla śpiewających i lubiących występować publicznie poleca się Chór Miasta Garwolina.

Wzorem lat ubiegłych CSiK kontynuuje cykl Artystycznych poranków. Raz w miesiącu w niedzielny poranek zaprasza dzieci wraz z rodzicami na mądre i ciekawe spektakle teatralne.

Po raz trzeci z rzędu w październiku rozpocznie się projekt Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej, który jest propozycją adresowaną do placówek edukacyjnych. Comiesięczne projekcje filmowe połączone z krótką prelekcją pozwalają na zapoznanie się z niekomercyjnymi produkcjami kinowymi.

Niezwykle prężnie działającą sekcją CSiK jest Klub Seniora. Spotkania ze specjalistami różnych dziedzin, warsztaty, wycieczki, zajęcia sportowe i artystyczne to tylko część propozycji dla chętnych dołączających do spotkań.

Pod koniec ubiegłego roku zawiązała się także Siłownia Fotograficzna, która w tym roku weszła do oferty CSiK. Są to spotkania dla pasjonatów fotografii, które prowadzi Dariusz Szubiński.

Bądź aktywny, uprawiaj sport!

Sportowa oferta CSiK obejmuje zajęcia z aqua fitnessu, jogi oraz fitnessu. Trzy różne instruktorki prowadzą zajęcia różniące się od siebie intensywnością, stopniem zaawansowania i techniką, Chęć do ruchu to podstawa działania, a dobór zajęć to kolejny krok. Tu każdy znajdzie to, czego szuka.

Pływanie jako jedna z najbardziej wszechstronnych aktywności fizycznych polecane jest osobom w każdym wieku. Warto jednak nauczyć się do jak najszybciej. Dla niemowląt i dzieci do 4. roku życia prowadzone są zajęcia przez Szkołę Pływania Swim&You.

Dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych w trybie zajęć grupowych lub indywidualnych poleca się Szkoła Pływania „Garwolanka”.

Nowością w ofercie CSiK jest Klub szachowy. Poprowadzi go ks. Jakub Przychodzki, który w tym roku został wicemistrzem w 22. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Duchowieństwa w szachach klasycznych. Nowa sekcja to strategia, logika i dobra zabawa dla dzieci od lat 6.

Szczegóły oferty, dni i godziny zajęć oraz cennik znajdują się na stronach www.csik.garwolin.pl oraz www.garwolanka.com.pl 

Zobacz plakat


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

REKLAMA

sposobmini

Spektakl odbędzie się 16 listopda
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 100 zł,  dostępne pod nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama

REKLAMA

klima

Spektakl odbędzie się 12 października
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 110 zł,  dostępne pod
nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama