reklama

Mazowiecki Przegląd Małych Form Teatralnych

Opublikowano: 08 wrzesień 2023, 15:04 Kategoria Kultura
csikteatrrękawiczka
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Garwolin we władaniu teatru! Już w najbliższy piątek, 8 września oddamy się w ręce garwolińskich artystów, którzy zaprezentują nam swoje dokonania podczas Mazowieckiego Przeglądu Małych Form Teatralnych.

To wyjątkowy rok 600-lecia Garwolina. W całoroczne obchody włączają się wszyscy: szkoły, instytucje, sportowcy... i nie mogło zabraknąć mocnego akcentu teatralnego. W Garwolinie i na Mazowszu jedno bije serce, a że Mazowsze jest bardzo bliskie naszemu sercu – choćby dlatego, że prawa miejskie naszemu miastu potwierdził w 1423 roku książę Janusz I Mazowiecki, zwany „Kazimierzem Wielkim Mazowsza”, stąd pomysł na zorganizowanie Mazowieckiego Przeglądu Małych Form Teatralnych – mówi prezes Stowarzyszenia Calos Cagathos Izabela Rękawek.

 

reklama


Przed nami popołudnie wydarzeń teatralnych, podczas których wystąpią teatry młodzieżowe, amatorskie, wielopokoleniowe. W piątek, 8 września w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie od godz. 18.00 widzowie będą mogli obejrzeć:

Przygody Pędraka Wyrzutka – w wykonaniu Teatru Mała Rękawiczka

Spektakl opowiada o wędrówce Pędrka Wyrzutka, który próbuje znaleźć odpowiedź na bardzo ważne pytanie: „Kim jestem?”. W czasie swojej podróży spotyka najróżniejsze postacie, poznaje ich poglądy oraz otaczający go świat. W tym spektaklu fikcja miesza się z rzeczywistością, a groteska i komizm z refleksją. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie, niezależnie od wieku i przekonań. Przedstawienie oparte na książce Stefana Themersona.

Spektakl „Między nami”, Teatr Rękawiczka, godz. 19.10

Spektakl zainspirowany sztuką Doroty Masłowskiej. Młodzi aktorzy z Teatru Rękawiczka przedstawili historię o braku zrozumienia, o samotności między ludźmi, braku akceptacji i uleganiu modnym wpływom. To także opowieść o historii naszego kraju, tożsamości i zagubieniu. Na zakończenie spotkania międzypokoleniowe zjednoczenie sił: spektakl „Pokolenia” w wykonaniu grup teatralnych: Teatru O!Mamy, Teatru Rękawiczka, Teatru Mała Rękawiczka, godz. 20.00

Spektakl powstał w czasie warsztatów przeprowadzonych dla grupy wielopokoleniowej. Na scenie spotykają się dorośli, seniorzy, dzieci i młodzież. Zbudowany jest on z kilku scen mówiących o podobieństwach i różnicach między pokoleniami. „Pokolenia” wzruszają i bawią, pokazują jak ważne są relacje i zrozumienie drugiego człowieka.

Partnerem wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego.

mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

REKLAMA

sposobmini

Spektakl odbędzie się 16 listopda
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 100 zł,  dostępne pod nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama

REKLAMA

klima

Spektakl odbędzie się 12 października
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 110 zł,  dostępne pod
nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama