reklama

Otwórzcie oczy po raz piąty! Już wkrótce Festiwal Saturator Teatralny

Opublikowano: 01 wrzesień 2023, 15:08 Kategoria Kultura
SaturatorcsikMikteatr
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Jest tyle do zobaczenia! Już za tydzień Garwolin znów stanie się teatralną stolicą Mazowsza. Przez trzy dni widzowie będą mieli okazję zobaczyć różne oblicza teatru. W programie festiwalu znalazły się spektakle uliczne i teatr ruchu, przedstawienia dla dzieci oraz warsztaty dla rodziców. Każdy znajdzie coś dla siebie, dlatego rezerwujcie czas 8-10 września!

Festiwal Saturator Teatralny to wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz garwolińskich wydarzeń kulturalnych. Co roku gromadzi ogromną publiczność – zarówno podczas sztuk prezentowanych na scenie Centrum Sportu i Kultury, jak i podczas tych przedstawianych w przestrzeni miejskiej.

Saturator to okazja do zobaczenia spektakli teatralnych prezentujących różne gatunki i techniki. Ważnym elementem festiwalu są projekty związane z ruchem rozumianym jako nośnik treści, emocji i koncepcji w teatrze i tańcu. Ruch prezentowany jest w spektaklach teatrów ulicznych, teatrów tańca, pantomimy, działaniach cyrkowych i performatywnych.

reklama


 

5. edycja Festiwalu Saturator Teatralny rozpocznie się 8 września o godzinie 17:30 barwną paradą ulicami Garwolina, do której zaproszeni są wszyscy mieszkańcy. W piątkowy wieczór na scenie CSiK wystąpią lokalne grupy – Teatr Mała Rękawiczka, Teatr Rękawiczka oraz Teatr O!Mamy. W sobotę i niedzielę będzie można zobaczyć kilkanaście spektakli. Zostaną one zaprezentowane zarówno w plenerze, jak i w przestrzeniach Centrum Sportu i Kultury. Przed garwolińską publicznością wystąpią: Teatr KTO, Teatr Los Fuegos, Krakowski Teatr Tańca (spektakl przeznaczony dla widzów wieku 16+), Teatr Akt, Teatr Snów i Kamil Adamus.

W programie festiwalu jest także wieczór choreograficzny Katarzyny Leszek i Teatru Tańca Nieznanego, powarsztatowy pokaz ”Stickers” oraz premierowe spektakle wyreżyserowane przez młodych garwolińskich artystów: Emanuelę Szykowną oraz Julię Nozdryn-Płotnicką.

Organizatorzy nie zapominają także o najmłodszych. Specjalnie dla dzieci w sobotę i w niedzielę wystąpi Teatr Falkoshow. Rodzice wspólnie ze w swoimi pociechami będą też mogli wziąć udział w warsztatach i spotkaniu z psycholożką Katarzyną Burzyńską pod hasłem „Bliskość w ruchu”.

Opisy przedstawień są dostępne na stronie www.csik.garwolin.pl 

Organizatorami wydarzenia są: Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Miasto Garwolin.

mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama

REKLAMA

sposobmini

Spektakl odbędzie się 16 listopda
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 100 zł,  dostępne pod nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama

REKLAMA

klima

Spektakl odbędzie się 12 października
o godz. 19 w Kinie Wilga w Garwolinie.

Bilety od 110 zł,  dostępne pod
nr. tel. 504 036 220
oraz na kupbilecik.pl , biletyna.pl.

reklama