reklama

Masz pamiątki związane z gminą Górzno? Przekaż je muzeum

Opublikowano: 27 marzec 2023, 09:34 Kategoria Kultura
górznomuzeum
Ten artykuł przeczytasz w 1 min.

Wójt gminy Górzno apeluje do mieszkańców o przekazywanie na rzecz powstającego Muzeum Regionalnego.

W stolicy gminy zgodnie z planem idą prace przy budowie biblioteki oraz muzeum regionalnego. „Chcemy, aby to nowopowstające miejsce odgrywało istotną rolę w procesie upowszechniania i utrwalania nie tylko naszej lokalnej historii, ale również kultywowało tradycje ludowe i edukowało przyszłe pokolenia” – pisze wójt gminy Waldemar Sabak w apelu do mieszkańców.

Włodarz prosi o przekazywanie na rzecz muzeum fotografii, przedmiotów użytku domowego, dzieł kultury ludowej – związanych z gminą Górzno. Pozwoli to stworzyć pierwsze ekspozycje w górzniańskim muzeum. „Często zalegają na strychach, w szufladach, czasem w pożółkłych albumach. Ale choć same nie potrafią mówić – to mogą być dla nas źródłem cennych informacji. Mogą nam przypomnieć jak żyli nasi ojcowie, jak pracowali, bawili się, jakie były domy, zabudowania, po których pozostałych już tylko wspomnienia” – czytamy w apelu wójta.

reklama


Ważna informacja – pamiątki powinny być wykonane przed 1980 rokiem. Osoby chcące wesprzeć muzeum proszone są o kontakt z Gminną Biblioteką Publiczną w Górznie.

Zakończenie robót budowlanych planowane jest na koniec sierpnia br.

łk za UG Górzno

fot. PSP Górzno


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama