reklama

Festyn na rzecz Mateusza. Możesz pomóc!

Opublikowano: 21 marzec 2023, 08:15 Kategoria Kultura
gończycesobolewfestyn acharytatywny
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

30 lipca w Gończycach (gm. Sobolew) odbędzie się Festyn Charytatywny na rzecz Mateusza Grzyba. Organizatorzy liczbą na wsparcie.

Mateusz Grzyb od urodzenia choruje na nieuleczalną i ciężką chorobę genetyczną - mukowiscydozę. Choroba wyniszcza jego organizm, atakuje drogi oddechowe i układ pokarmowy. Mateusz całe życie jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów, codziennie po kilka razy musi przyjmować szereg leków, wykonywać inhalacje i drenaże, które pozwalają mu funkcjonować. 

„Pięć najgroźniejszych chorób u dzieci. To z ich powodów najczęściej umierają” - tak brzmi tytuł na jednym z portali medycznych. Jedną z tych chorób jest właśnie mukowiscydoza. Jeszcze niedawno dzieci z tą śmiertelną chorobą nie dożywały dorosłości. Choroba postępuje, a leczenie jest coraz droższe. „Jego czas odmierzają ciągłe pobyty w szpitalu i częste nieprzespane noce podczas ataków kaszlu i duszności - to ciągła walka o zdrowie i życie. Nie może zaprzestać tych codziennych zabiegów” – wyjaśniają organizatorzy z Gminnego Domu Kultury w Sobolewie.

reklama


Poszukiwane są osoby dobrego serca, które w jakikolwiek sposób mogą się włączyć w tego typu wydarzenie, m.in.: osoby, które użyczą sceny, podarują lub załatwią gadżety na licytacje i loterie, zespołów chętnych wystąpić na scenie, osób chętnych wykonać reportaż z wydarzenia, ufundować puchary dla drużyn, które wezmą udział w planowanych rozgrywkach.

Kontakt do organizatorów: Ela 504241644, Ewelina 513715876.

mat. pras., opr. red.

Festyn charytatywny


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama