reklama

Widzieć więcej

Opublikowano: 18 marzec 2023, 08:04 Kategoria Kultura
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nowa wystawa z cyklu „Ściany dla lokalsów”, pt. „Moc natury” rozpocznie się w piątek 24 marca o godzinie 18:00 wernisażem z udziałem artysty. Galeria Kotłownia będzie pierwszym miejscem, gdzie Piotr Władziński – mieszkaniec powiatu garwolińskiego – pokaże swoje prace.

Kilkanaście eksponatów różnej wielkości. Od kilku centymetrowych form do rzeźb mających ponad 0,5 metra wysokości. Większość wykonana z drewna, do niektórych dodane elementy z kamienia lub metalu. Tak w skrócie można opisać jego dzieła. Autor wykorzystuje naturalne formy i stara się jak najmniej w nie ingerować. Chce bowiem, żeby były one pokazem mocy natury. Przygląda się im, obraca, potrafi zobaczyć coś więcej w zwykłej gałęzi, pniaku, korzeniu. Jednak by zrealizować swoją wizję artystyczną nie obawia się drobnej autorskiej obróbki, a czasem dodania detali.

 

reklama


Piotr Władziński rzeźbą pasjonował się od małego, ale na poważnie zajął się nią dopiero na emeryturze. To człowiek, który umie pielęgnować i rozwijać swoje pasje, ale także śmiało się nimi dzielić. Twórca nadane pracom tytuły, które sugerują kierunek odbioru, ale niektóre rzeźby w zależności od ustawienia pozwalają odbiorcy na odkrycie innych znaczeń.

Wystawa Piotra Władzińskiego potrwa do 14 kwietnia. Wstęp wolny.

Piotr Władziński – emerytowany major Wojska Polskiego, obecnie nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie, urodzony w Zadybiu Starym.

mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama