reklama

Widzieć więcej

Opublikowano: 18 marzec 2023, 08:04 Kategoria Kultura
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Nowa wystawa z cyklu „Ściany dla lokalsów”, pt. „Moc natury” rozpocznie się w piątek 24 marca o godzinie 18:00 wernisażem z udziałem artysty. Galeria Kotłownia będzie pierwszym miejscem, gdzie Piotr Władziński – mieszkaniec powiatu garwolińskiego – pokaże swoje prace.

Kilkanaście eksponatów różnej wielkości. Od kilku centymetrowych form do rzeźb mających ponad 0,5 metra wysokości. Większość wykonana z drewna, do niektórych dodane elementy z kamienia lub metalu. Tak w skrócie można opisać jego dzieła. Autor wykorzystuje naturalne formy i stara się jak najmniej w nie ingerować. Chce bowiem, żeby były one pokazem mocy natury. Przygląda się im, obraca, potrafi zobaczyć coś więcej w zwykłej gałęzi, pniaku, korzeniu. Jednak by zrealizować swoją wizję artystyczną nie obawia się drobnej autorskiej obróbki, a czasem dodania detali.

 

reklama


Piotr Władziński rzeźbą pasjonował się od małego, ale na poważnie zajął się nią dopiero na emeryturze. To człowiek, który umie pielęgnować i rozwijać swoje pasje, ale także śmiało się nimi dzielić. Twórca nadane pracom tytuły, które sugerują kierunek odbioru, ale niektóre rzeźby w zależności od ustawienia pozwalają odbiorcy na odkrycie innych znaczeń.

Wystawa Piotra Władzińskiego potrwa do 14 kwietnia. Wstęp wolny.

Piotr Władziński – emerytowany major Wojska Polskiego, obecnie nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym im. Joachima Lelewela w Żelechowie, urodzony w Zadybiu Starym.

mat.pras.


Komentarze  

+2 #3 wstydWstyd bedoku 2023-03-20 12:44
Cytuję bedok:
Czy na plakacie jest widoczny penis? Jeśli tak, to zarówno tytuł wystawy, jak i tytuł artykułu są bardzo trafione - Moc Natury oraz Widzieć Więcej. Ta wystawa może być hitem i wydarzeniem kulturalnym roku.
trzeba mieć nierówno pod sufitem aby podniecać się czymś takim. Dla ciebie lepiek żeby to nie ujrzało światła dziennego.
Cytować
0 #2 PorażkaCzłowiek 2023-03-20 12:41
Czy nie ma już Artystów z prawdziwego zdarzenia,którz y nie muszą reklamować się światową tandetą? Mają to oglądać dzieci, młodzież? To ma być cuś hitowego? Nienormalne, ale przecież w niektórych kręgach wszystko takie ychodzi za normalne. Tfu!
Cytować
-1 #1 mocny plakatbedok 2023-03-20 00:43
Czy na plakacie jest widoczny penis? Jeśli tak, to zarówno tytuł wystawy, jak i tytuł artykułu są bardzo trafione - Moc Natury oraz Widzieć Więcej. Ta wystawa może być hitem i wydarzeniem kulturalnym roku.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama