reklama

Śpiewamy dla Pokoju – międzynarodowy koncert w Garwolinie

Opublikowano: 09 marzec 2023, 14:10 Kategoria Kultura
koncertkolegiatacsikChór Miasta Garwolina
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Młodzi chórzyści z Mołdawii i Ukrainy, instrumentaliści z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi oraz Chór Miasta Garwolina to artyści, którzy już w najbliższy piątek zaśpiewają w garwolińskiej kolegiacie. Koncert „Śpiewamy dla Pokoju” to część dużego międzynarodowego projektu.

10 marca o godzinie 18:00 w garwolińskiej kolegiacie zabrzmią dźwięki instrumentów i przepiękne głosy. Koncert „Śpiewamy dla Pokoju” odbywa się w ramach międzynarodowego projektu „The Children Sing For World Peace”, w którym biorą udział muzycy z całego świata: młodzi artyści ze szkoły muzycznej w Kiszyniowie (Mołdawia) oraz w Odessie (Ukraina) z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu kameralnego instrumentalistów z Serbii, Austrii, Szwajcarii, Niemiec i Białorusi działającego pod nazwą „Mountain Silence”. Podczas piątkowego koncertu wspólnie z tymi zespołami zaśpiewa także Chór Miasta Garwolina.

 

reklama


Podczas koncertu artyści wykonają utwory klasyczne, sakralne i oraz pieśni o tematyce pokojowej w języku bengalskim i angielskim autorstwa Śri Chinmoya, pochodzącego z Indii humanisty, ambasadora pokoju, działającego przez 37 lat przy ONZ i nominowanego do pokojowej nagrody Nobla. Na koniec koncertu zabrzmi wykonany wspólnie przez wszystkich uczestników utwór „Modlitwa o pokój” autorstwa gliwiczanina Norberta Blachy.

Koncert w Garwolinie jest jednym z kilku na trasie tego międzynarodowego zespołu – pozostałe odbędą się na Słowacji, w Warszawie oraz w Gliwicach.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli burmistrz Garwolina Marzena Świeczak oraz starosta powiatu garwolińskiego Mirosław Walicki.

Koncert „Śpiewamy dla Pokoju”
10 marca, godz. 18:00
kolegiata Przemienienia Pańskiego w Garwolinie
wstęp wolny


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama