reklama

Uskrzydlone kobiety

Opublikowano: 27 styczeń 2023, 11:16 Kategoria Kultura
csikskrzydła dla mammamy
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

W grudniu zakończył się projekt „MamyTo” w ramach programu dotacyjnego „Skrzydła dla Mamy” Fundacji BGK. Centrum Sportu i Kultury po raz drugi było beneficjentem tego programu. Z warsztatów, szkoleń i spotkań skorzystało 12 mam.

Realizacja programu rozpoczęła się we wrześniu. Na samym początku odbyła się sesja zdjęciowa uczestniczek. Jej efektem było powstanie wystawy plenerowej, która następnie przez cały czas trwania projektu była eksponowana w przestrzeni miejskiej. W ten sposób społeczność lokalna mogła poznać skrzydlate mamy. Fotografie wykonał Dariusz Szubiński.

Trzymiesięczny okres realizacji projektu wypełniły cykliczne zajęcia z ceramiki, fitnessu i pozytywnej dyscypliny. Każdy z tych bloków zajęciowych miał na celu wzmocnienie poczucia własnej wartości mam, odkrycie swojego potencjału twórczego, uporządkowanie w kwestii funkcjonowania domu oraz poprawę zdrowia i kondycji.

reklama


 

Zajęcia ceramiczne odbywały się w pracowniach CSiK i prowadzone były przez Grzegorza Mikulskiego. Ćwiczenia sportowe poprowadziła Malina Kucharczyk na Pływalni Miejskiej „Garwolanka”, warsztaty z pozytywnej dyscypliny przeprowadziła Barbara Kupczyk-Mikulska. Każda z kobiet odbyła także indywidualną konsultację z doradcą zawodowym – Joanną Gołębiowską-Szychowską. Cała grupa uczestniczyła też w jednorazowym spotkaniu w pracowni cukierniczej „Torty Bronki”. Jej właścicielka – Monika Barcikowska - nie tylko opowiadała o tajnikach kulinarnych, ale przede wszystkim dawała wskazówki na temat prowadzenia własnego biznesu.

Największym sukcesem projektu był poziom zadowolenia uczestniczek programu. Kobietom udało się zintegrować i poczuć siłę płynącą z bycia w grupie. Mamy poprawiły swoją kondycję fizyczną, podniosły swoją świadomość w obszarze rodzicielskim i wychowawczym, zwiększyły kompetencje zawodowe, poznały swoje mocne strony. Program „Skrzydła dla Mamy” uskrzydlił kolejne kobiety.

Koszt realizacji projektu „MamyTo” wyniósł 15 tys. zł i został w całości pokryty z dofinansowania w ramach programu „Skrzydła dla Mamy”.

mat.pras.

fot. mat.pras.

 


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama

TOP

reklama