reklama

Teatr Projekt zadebiutował w Sulbinach

Opublikowano: 26 styczeń 2023, 10:15 Kategoria Kultura
SulbinyGCAKteatr
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Teatr Projekt to najnowsza inicjatywa Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Grupa dorosłych zadebiutowała przed publicznością w minioną niedzielę spektaklem "Święta próba, czyli Jasełka w Sulbinach".

Ten teatr nie jest zwykłym teatrem. To teatr interaktywny. To metoda rozwojowa, od początku robiąca wrażenie i innowacyjna. Bardzo mocno angażuje odbiorców, inspiruje do wielokontekstowych przemyśleń, nie daje gotowych odpowiedzi, nie narzuca schematycznych rozwiązań.

21 stycznia o godzinie 18:00 w siedzibie Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach Teatr Projekt po raz pierwszy wystąpił przed publicznością. Zaprezentował spektkal "Święta próba, czyli Jasełka w Sulbinach" w reżyserii Krzysztofa Falkowskiego. Na scenie wystąpili: Krzysztof Falkowski, Anna Falkowska, Kinga Smak–Lasocka, Tomasz Lasocki, Agnieszka Grzeszczak, Karolina Pyza, Michał Bujak oraz Iwona Okoń. To był wyjątkowy wieczór dla „młodych" aktorów i publiczności, która licznie przybyła na przedstawienie.

reklama


 

Teatr Projekt zaangażował widzów do udziału w spektaklu poprzez wspólne śpiewanie, zadawanie pytań i rozmowę. To właśnie tu w trakcie przedstawienia aktorzy zamieniali się rolami. Kiedy zabrakło aktora do odegrania roli Maryi, natychmiast znalazł się ktoś chętny wśród publiczności. Widzowie tak wczuli się w spektakl, że nie mogli pozwolić, aby coś się nie udało. Grali razem z aktorami.

mat.pras./oprac. jd

fot. GCAK Sulbiny/mat.pras.


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama