- Dawaj o sobie znać!
Pracodawcy nierzadko szukają ludzi, którym mogą bez trudu zaufać, dlatego często kierują się tym, co np. słyszą od kolegów z branży. Informuj znajomych, że poszukujesz zatrudnienia. Dzięki ich rekomendacji potencjalna praca może stać się łatwiejsza w zdobyciu.
- Stwórz swój ?personal brand?!
Promuj swój wizerunek chociażby w mediach społecznościowych. Udzielaj się w grupach dyskusyjnych oraz bierz udział w różnego rodzaju projektach. Niech wszyscy wiedzą, że jesteś profesjonalistą w danej dziedzinie. Tworzenie własnej marki to rzecz bardzo czasochłonna
i wymagająca dużo wysiłku, ale jej skutki mogą być bardzo owocne.
- Szukaj oferty pracy!
Niby oczywista rzecz, ale jak się okazuje nie zawsze. W dzisiejszych czasach ofert pracy możemy szukać w prasie lub w internecie, ale można też poszerzyć spektrum działań o bezpośrednie dotarcie do pracodawcy, udział w targach pracy czy kontakt z Agencjami Doradztwa Personalnego. Najpopularniejsze jest jednak korzystanie z dedykowanych serwisów internetowych. Pracuj.pl to jeden z portali oferujących największą ilość najbardziej aktualnych ofert pracy.
- Bądź oryginalny i rzetelny!
Potencjalnemu pracodawcy wyślij aplikację, która przede wszystkim rzuci mu się w oczy. Dzięki dużej łatwości elektronicznego aplikowania dostaje on dziesiątki a może nawet setki zgłoszeń na swoje ogłoszenie. Warto podkreślać swoje atuty, ale nie mijajmy się z prawdą, bo ta wcześniej czy później się ujawni. Pamiętaj, że oprócz spełniania wymagań, najlepszym kluczem zaintrygowania pracodawcy są nasze zainteresowania i to one mogą przesądzić o zaproszeniu nas na rozmowę kwalifikacyjną.
- Stawiaj na własny rozwój!
To istotne bez względu na to czy szukasz zatrudnienia zgodnego ze swoimi kwalifikacjami, czy też nie. Jeśli to pierwsze ? korzystaj z dodatkowych szkoleń lub kursów. Natomiast jeżeli to drugie ? pomyśl
o uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia. Chęć ciągłego samodoskonalenia się to jedna
z najistotniejszych cech kandydata do pracy.
- Poznaj potencjalnego pracodawcę!
To bardzo ważne, zwłaszcza w przypadku, kiedy udajemy się na rozmowę rekrutacyjną. Powinniśmy znać choćby podstawowe informacje dotyczące działalności przyszłego pracodawcy. Należy być gotowym na pytania dotyczące naszej motywacji do pracy na tym konkretnym stanowisku czy w tej firmie.
- Nie bądź roszczeniowy!
To rzecz akurat mało oczywista. Chodzi tu przede wszystkim o nastawienie psychologiczne. Nie uważaj się za przyjętego tylko dlatego, że doskonale świadczy o tym chociażby przebieg Twojej dotychczasowej kariery lub wypełnienie oczekiwań. Samo wysyłanie aplikacji na oferty pracy może nie wystarczyć. Pamiętaj, że dopiero zaczynasz.
Napisz komentarz
Komentarze