Nadawca i odbiorca listu
List do św. Mikołaja oprócz odbiorcy powinien mieć także swojego nadawcę. To bardzo ważne, aby zaznaczyć w treści wiadomości, kto jest jej autorem. Mikołaj, chociaż ma bardzo dobrą pamięć, mógłby w ferworze świątecznych prac zapomnieć, od kogo dostał wiadomość. Z tego powodu zawsze podpisujemy list. Warto zatroszczyć się o oryginalność. W pamięci zapadnie zapewne podpis taki jak: ?Krzyś, który ma same piątki z matematyki?, ?Marek, który uwielbia puzzle?, ?Kasia dbająca o porządek w swoim pokoju?.
Mikołaju, przez cały rok byłem grzeczny?
Oryginalny podpis listu do św. Mikołaja to jeszcze nie wszystko. Także w samej treści listu można wymieniać wszystkie zasługi, jakimi dziecko może pochwalić się przed św. Mikołajem. Będzie to dla niego motywacją, aby również w przyszłym roku być pilnym uczniem i posłusznym dzieckiem. Wprawdzie św. Mikołaj wszystko widzi, ale warto mu też przypomnieć o niektórych godnych nagrody dokonaniach. W takim liście do św. Mikołaja można ponadto zawrzeć obietnicę poprawy. Motywacją do tego będzie wymarzony prezent bożonarodzeniowy.
Pochwała Mikołaja!
Mikołajowi będzie naprawdę bardzo miło, kiedy otrzyma podziękowania za otrzymany w ubiegłym roku prezent. Poczuje się doceniony, gdy przeczyta o tym, że jest oczekiwany przez dziecko. Serdeczności nigdy nie za wiele. Warto zadbać o taki aspekt w naszym liście do św. Mikołaja.
Zadbajcie o stronę graficzną listu do św. Mikołaja!
List do św. Mikołaja powinien zawierać nie tylko treść. Dozwolone są także wszelkie rysunki i wyklejanki. Można także dołączyć zdjęcie wymarzonego prezentu. Wiadomość musi być napisana na ozdobnym papierze i zapakowana w oryginalną kopertę. Jeżeli nie mamy żadnego pomysłu, możemy skorzystać z darmowego szablonu listu przygotowanego na stronie Listymikolaja.pl. Oprócz tego poprzez tę stronę internetową można zamówić spersonalizowaną odpowiedź od św. Mikołaja. Z pewnością prawdziwą radość przyniesie dziecku wiadomość od św. Mikołaja, zarówno ta w formie listu, jak i wideo.
Napisz komentarz
Komentarze