W sobotę d godz. 19 rozpoczęła się zbiórka uczestników w siedzibie Stowarzyszenia CIA i wyznaczanie kapitanów grup. Pierwsi rajdowicze wyszli na trasę ok 20:00. Tegoroczne trasy marszu nawiązywały do tych z trzeciej edycji w roku 2013. Do wybory były trzy warianty: łatwiejszy (ok.16 km), średni (ok. 18 km) i trudny nieoznakowany (24 km). Przebiegały one po terenach miasta i gminy Łaskarzew. Punkt specjalny, w którym przy ognisku uczestnicy zjedli wspólny posiłek, znajdował się niedaleko rzeki Promnik, w miejscowości Lewików.
Organizatorzy dziękują państwu Pawłowi i Katarzynie Mazur za udostępnienie miejsca na ognisko oraz OSP Łaskarzew za obsługę posiłków. Uczestnicy ukończyli rajd około 4 rano.Ci, którzy ukończyli Rajd Nocny i dotarli do mety, czyli siedziby stowarzyszenia CIA otrzymali pamiątkowe emblematy.
Organizacja Łaskarzewskiego Rajdu Nocnego jest zasługą konsekwencji Piotra Żabczyńskiego wspomaganego przez Henryka Dąbrowskiego, Mariana Żabczyńskiego oraz: Marka Wągrodzkiego, Tomasza Pytlarczyka, Rafała Przybysza, Sarę Kwiatkowską i Eryka Laskowskiego.- Liczymy, że Łaskarzewski Pieszy Rajd Nocny ??pójdę w nocy mrok?? nadal będzie żywym i nieustającym pomnikiem dla bohaterów wojny ? podsumowują organizatorzy.
Przedstawiciele rajdu 17 września, podczas uroczystych obchodów spalenia Łaskarzewa, obok władz samorządowych zapalili znicz pod pomnikiem bohaterów września 1939r.
Dla każdego uczestnika organizatorzy przygotowali w postaci kieszonkowego kompasu z nalepką w kształcie logo rajdu oraz odblaskową sznurówkę. Organizatorzy kierują podziękowania dla wszystkich sponsorów, którzy po raz kolejny wspierają inicjatywę.
mat. pras./opr. łk
Napisz komentarz
Komentarze