W biokominku, tak jak w kominku tradycyjnym, pali się żywy ogień, z tą różnicą, że nie wymaga on podłączenia do przewodów kominowych. Spalany w nim bioetanol to paliwo w pełni ekologiczne i bezwonne, emitujące jedynie parę wodną oraz minimalne ilości dwutlenku węgla (podobne do tych w wydychanym przez nas powietrzu). Specjalna chłonna biowkładka uniemożliwia rozlanie się paliwa, sprawiając, że użytkowanie kominka jest absolutnie bezpieczne i komfortowe.
Biokominki doskonale poprawiają wilgotność powietrza. Dzięki temu są chętnie stosowane do zabiegów aromaterapeutycznych. Leczenie zapachami korzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Olejek jodłowy łagodzi przebieg infekcji górnych dróg oddechowych, lawendowy ma działanie uspokajające, antyseptyczne i przeciwbólowe, rumiankowy przeciwzapalne, a eukaliptusowy przeciwbólowe (zwłaszcza w chorobach reumatycznych i artretycznych).
W salonie SPA lub gabinecie kosmetycznym doskonale sprawdzi się niewielki biokominek w kształcie misy bądź świecy, który ze względu na brak przyłączy kominowych możesz przestawić w dowolne miejsce, otrzymując dodatkowe, naturalne ciepło niezbędne podczas wykonywania zabiegów leczniczych i relaksujących.
Biokominki w hotelu lub apartamencie ? luksusowa dekoracja wnętrz
Postaw na nowoczesny design z nutą tradycji! Biokominek portalowy obudowany kryształkami Swarovskiego (zobacz) będzie doskonałą wizytówką hotelowej recepcji, łącząc nowoczesny design z klasyczną aranżacją wnętrz. Biokominek w hotelowej restauracji zapewni przytulną atmosferę i podkreśli niebanalny wystrój wnętrza, wprowadzając do wnętrza przytulną atmosferę. Z kolei biokominek wolnostojący będzie oryginalną dekoracją hotelowego tarasu lub ogrodu!
Napisz komentarz
Komentarze