środa, 2 października 2024 04:23

Medalowy weekend MKS

W weekend zawodnicy MKS Garwolin wzięli udział w dwóch imprezach ? w Ząbkach i Warszawie. W sobotę odbył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix Ząbek-Master. Po raz kolejny świetnie zaprezentowali się najmłodsi adepci MKS. Swoje kategorie wiekowe wygrały Lena Winek (klasy I-III), Anna Kotlarska (klasy IV-VI), Tomasz Kotlarski (klasy IV-VI), Kacper Winek (gimnazjum). Ponadto rodzinny debel Kotlarskich zajął pierwsze miejsce w łączonej kategorii dzieci i młodzieży, a Oliwia Winek była piąta wśród uczennic klas IV-VI.

W całym cyklu Grand Prix Ząbek zawodnikom z Garwolina przypadło sześć miejsc na podium. Wśród dziewcząt szkół podstawowych pierwsza była Anna Kotlarska, a trzecia Oliwia Winek. Rywalizację chłopców wygrali Tomasz Kotlarski (szkoła podstawowa) oraz Kacper Winek (gimnazjum). Złoto w cyklu kategorii gry podwójnej trafiło do Anny i Tomasza Kotlarskich.

Również w sobotę, ale w stolicy, miejsca na podium zdobywali seniorzy MKS. W Warszawie rozegrano Ogólnopolski Turniej Seniorów Grand Prix Victora. Magdalena Nogal była druga w singlu kat. 25+. Razem z Krzysztofem Walendą (na zdjęciu w galerii) wygrali miksta kat. 30+. W grze pojedynczej kategorii mężczyzn trzecie miejsce zajął Andrzej Dadas, który powtórzył osiągnięcie w deblu (razem ze S. Lisem). Maria Brzeźnica wygrała debla kobiet kat. 45+ (razem z Agnieszką Brojek), a w mikście tej samej kategorii była druga (razem z M. Popą). Trzecim duetem tej rywalizacji byli A. Brojek/J. Orzoł. Singla kat. 70+ wygrał Leopold Tukendorf.

MKS Garwolin jest wspierany finansowo przez Urząd Miasta w Garwolinie.