środa, 2 października 2024 04:24

16 medali Delfina na finał

23 kwietnia w Sokołowie Podlaskim odbyła się ostatnia już runda V Mityngu Pływackiego, w którym oprócz gospodarzy i zawodników UKS Delfin Garwolin brały udział kluby: Barakuda Mińsk Mazowiecki i Orka Ostrów Mazowiecka. Reprezentanci z Garwolina zdobyli łącznie w niedzielę 16 medali. o 2 złote medale zdobyli: Maciej Gontarz (25m grzbiet i 50m dowolny) i Adam Kenig (50m motyl i 100m zmienny). Jeden złoty (50m klasyk) i jeden srebrny (100m zmienny) zdobyła Katarzyna Gałązka. Po dwa srebrne medale za 100m grzbietem i 100m dowolnym zdobyli: Alicja Więckowska i Kacper Kot. W konkurencji 50m stylem klasycznym srebrny medal zdobył Michał Skrzyniarz, a na dwa razy dłuższym dystansie w tej konkurencji brązowy medal wywalczył Maciej Matejko.

Za start na 50m dowolny nagrodzona srebrnym medalem została Małgorzata Kot, a Adam Frąckiewicz brązowym. W konkurencji 100m stylem zmiennym srebrny medal zdobył Stanisław Siwek, a brązowy Joanna Maciąg. Na zakończenie zawodów przyszedł czas na podsumowanie wyników z wszystkich czterech dotychczasowych rund. Po podliczeniu wyników w klasyfikacji drużynowej podopieczni trenerów Waldemara Makowskiego i Tomasza Pietrzaka zajęli III miejsce, a Wojciecha Mianowskiego II miejsce. W ogólnej klasyfikacji klubowej reprezentanci UKS Delfin Garwolin zajęli III miejsce. Za zajęte miejsca w klasyfikacji końcowej poszczególne grupy (kat. wiekowe) oraz cały klub otrzymali okazałe puchary.