środa, 2 października 2024 08:18

Udany weekend dla młodzieży i seniorów MKS

W pierwszy weekend marca zawodnicy MKS Garwolin, z powodzeniem, wystartowali w kolejnych zawodach. Najmłodsi badmintoniści z Garwolina pojechali w sobotę pod Warszawę na zawody z cyklu Victor Grand Prix Ząbek. Gry pojedyncze wygrali Lena Winek (kl. I-III), Tomasz Kotlarski (kl. IV-VI), Kacper Winek (gimnazjum). Pierwsze w kategorii kl. IV-VI miejsce zajęła Anna Kotlarska, która wyprzedziła m.in. trzecią w końcowej klasyfikacji Oliwię Winek. W deblu łączonych kategorii dzieci i młodzieży drugie miejsce zajął rodzinny duet Anna Kotlarska, Tomasz Kotlarski. Na pozycjach V-VIII sklasyfikowano Lenę i Oliwię Winek.

Również 4 marca w Suchedniowie odbył Ogólnopolski Turniej Seniorów Yonex Open Forever Young. Czołowe lokaty w swoim kategoriach wiekowych zdobywali zawodnicy MKS.

Dwa złote krążki wywalczyła Maria Brzeźnicka, która wygrała grę podwójną kobiet 45+ (razem z Agnieszką Brojek) oraz miksta kategorii 50+ (razem ze Stanisławem Wikło). Drugi w gronie zawodników powyżej 65. roku życia był Jerzy Rybicki. Trener MKS w deblu tej kategorii był również drugi, grając razem z Władysławem Księżykiem. Trzecią parę tej rywalizacji zostali Przemysław Grześkowiak i Andrzej Kowalski. Singla mężczyzny kategorii 70+ wygrał Leopold Tukendorf, a trzeci był Przemysław Grześkowiak.