środa, 2 października 2024 08:21

Dwie porażki i wygrana Wilgi w sparingach

Trzy sparingi w ubiegłym tygodniu rozegrali piłkarze Wilgi Garwolin. Bilans to dwie porażki i wygrana. W środę GKS zmierzył się na wyjeździe z III-ligowym Huraganem Wołomin. Spotkanie przez godzinę było wyrównane. Wyżej notowani rywale Wilgi prowadzili do przerwy 1:0. Niedługo po przerwie wyrównał Michał Kępka po podaniu Arkadiusza Zalewskiego.

Przy trafieniu na 2:1 błąd popełnił Daniel Fic, który źle obliczył tor lotu piłki. W końcówce Huragan, który przeprowadził więcej wartościowych zmian i strzelił jeszcze dwa gole. ? Na pewno było to wartościowy sparing. Do czasu, kiedy graliśmy powiedzmy wyjściowym składem, byliśmy równorzędnym rywalem dla Huraganu ? skomentował trener Sergiusz Wiechowski.

W piątek w Miętnem Wilga zmierzyła się z występującym w grupie północnej IV ligi Podlasiem Sokołów Podlaski. Do przerwy goście prowadzili 2:1. Oba gole padły po błędach defensywy GKS. Stan spotkania na 1:1 wyrównał Kamil Zawadka. Po zmianie stron Podlasie podwyższyło prowadzenie, a gola kontaktowego strzelił Łukasz Korgul po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką. w ?16?.

Dzień później IV-ligowiec z Garwolina pojechał do Grójca na mecz z Mazowszem. Zaledwie 11-osobowa kadra GKS wymusiła zachowawczą taktykę Wilgi. Podopieczni Sergiusza Wiechowskiego skupiali się przede wszystkim na kontrach. Po dwóch z nich Przemysław Sobieszek trafił do siatki Mazowsza. Gospodarze odpowiedzieli jednym trafieniem.

W sobotę Wilga rozegra dwa sparingi w Miętnem. O godz. 12 rywalem GKS będzie Naprzód Skórzec (LO), a o 13.30 ? Pogoń Grodzisk Mazowiecki (IV liga).

Huragan Wołomin ? Wilga Garwolin 4:1 (1:0)
Bramka dla Wilgi: Michał Kępka
Wilga: Fic, Korgul, Karol Zawadka, Talar, J. Szwed, M. Szwed, testowany, R. Macioszek, Zalewski, Kępka, Wiechowski oraz Migas, Majsterek, Janisiewicz, Sobieszek.
Wilga Garwolin ? Podlasie Sokołów Podlaski 2:3 (1:2)
Bramki dla Wilgi: Kamil Zawadka, Łukasz Korgul (karny)
Wilga: Fic, Korgul, Karol Zawadka, Talar, J. Szwed, Masny, R. Macioszek, M. Macioszek, Kamil Zawadka, Majsterek, Migas oraz Janisiewicz.
Mazowsze Grójec ? Wilga Garwolin 1:2 (1:2)
Bramki dla Wilgi: Przemysław Sobieszek 2x
Wilga: Fic, Pyra, Korgul, Janisiewicz, Alot, Wiechowski, R. Macioszek, J. Szwed, Majsterek, Wiśnioch, Sobieszek.

WG 03.03.2017 07:59
widzisz Wojtek nareszcie coś mądrego napisałeś . Oby tak dalej

Wojtek63 02.03.2017 18:02
Mazovia Mińsk Mazowiecki postanowiła walczyć o III ligę. Niewątpliwie świadczą o tym dotychczasowe transfery dokonane przez miński klub. 1. Daniel Żurawski (obrońca, pomocnik) http://www.90minut.pl/kariera.php?id=17801 2. Mateusz Matracki (bramkarz) http://www.90minut.pl/kariera.php?id=22372 3. Jacek Moryc (obrońca) http://www.90minut.pl/kariera.php?id=6034 Wszycy w/w piłkarze posiadają duże doświadzczenie i bogatą karierę piłkarską (czytaj: piłkarze typu Johnny Walker- Jaś Wędrowiczek) Na top IV ligi bez wątpienia wystarczy, ale czy wystarczy na III ligę ? I czy kasy klubowej wystarczy ? :-) Na szczęście jest to problem Zarządu Mazovii, a nie mój :-) Ciekawe co z tego wyniknie ? III liga, czy...A klasa ?

Wojtek63 28.02.2017 12:16
Wilga Garwolin- Pogoń Grodzisk Mazowiecki 0:2(0:1) Bramka na 0:1 z rzutu karnego. Wilga II Garwolin- Naprzód Skórzec 1:1 (1:1) Bramka dla Wilgi: Piotr Piorun Oba mecze w Miętnem. Ktoś, coś wie więcej? Chętnie poczytam. Po za tym grali: Hutnik Huta Czechy- Sęp Żelechów Orzeł Unin- Snajper Sośninka Zryw Sobolew- Kujawiak Stanin (LO Biała Podlaska) Promnik Łaskarzew- Józefovia Józefów Amur Wilga- Polonia W-wa (CLJ) 1:13 Znam wszystkie wyniki ale ten 1:13 wart jest uwagi. Czekam niecierpliwie na ,,relacje'' kibiców Amura, Hutnika, Sępa, Orła, Snajpera, Zrywu i Promnika. Wyniki z rezultatami do przerwy, strzelcy bramek, minuty strzelonych bramek (rywali też) oraz składy będą mile widziane. Chętnie poczytam.

Wojtek63 25.02.2017 17:52
Daniel Żurawski (ostatnio Huragan Wołomin, a wcześniej Wilga Garwolin) został piłkarzem Mazovii Mińsk Mazowiecki. Razem z Łukaszem Puciłowskim, który strzelił bramkę na 1:0 w przegranym 1:2 (1:0) sparingu z Drukarzem W-wa) będzie walczyli o III ligę w Mińsku. Ciekawe jakby Mazovia poradziła sobie w III lidze ? Z tym, że w Ciechanowie jest olbrzymie ciśnienie na awans (prawie na zasadzie III liga albo...B klasa). Pogoń Grodzisk Mazowiecki to jakby oczywisty kandydat do walki o awans. Walki o awans, bo nie zapominajmy, że Broń Radom to bardzo solidny zespół. Wisła II Płock niekoniecznie będzie walczyła o III ligę, a Błękitni Raciąż muszą myśleć o...utrzymaniu. Rywalizacja w grupie północnej będzie nad wyraz ekscytująca.

Wojtek63 24.02.2017 19:10
Według informacji podanych przez ,,Piłka na Mazowszu'' Start Otwock wycofał się oficjalnie z rozgrywek IV ligi mazowieckej (grupa południowa). Jesienne wyniki otwockiego zespołu zostaną prawdopoobnie anulowane. Tym sposobem Wilga rozpocznie rundę wioseną tydzień później, (11-12 marca) meczem z MKS Piaseczno (dom). Natomiast Błękitni Raciąż wznowili treningi i raczej młodzieżowym składem będą się starali utrzymać status czwartoligowca. Dla przypomnienia: Błękitni to 5. zespół grupy północnej po rundzie jesiennej ze stratą 3 pkt do lidera. Utrzymać IV ligę młodzieżowcami to bardzo ciężkie zadanie. W Ostrołęce (Narew) i Otwocku ten manewr się nie powiódł. Narew póki co zniknęła z piłkarskiej mapy Polski. Zobaczymy co będzie w Otwocku. Teraz przed Startem rozgrywki A klasowe.

kibic 22.02.2017 14:50
Chamy ze fsi zaluszta se sfój portal i piszta ile wejdzie

wer 21.02.2017 18:06
no to warto jeszcze napisać ze taka Puznówka w tabeli jest przed Wilgą Garwolin , z tego wynika ze Borowie jest lepsze od Garwolina czy ktoś moze potwierdzić.. :)...ale fajnie wygrana z Puznówką w sparingu- toż to sukces

kibic 21.02.2017 10:29
Tak. było 2-1 dla Borowia.

obserwator 21.02.2017 08:33
też jestem za tym oby pisać o innych tym bardziej że są ciekawe wyniki np. LZS-y wygrywają z A-klasą KS Puznówka 1-2 Jastrzębie Borowie ktoś potwierdza ten wynik ?

Wojtek63 20.02.2017 13:11
Piszą tylko o jednej drużynie. Oto wyniki i meczów innej drużyny: z Fenixem II Siennica (B) 5:0 z Orłem Unin (LO) 0:2 z Hutnikiem Huta Czechy (LO) 2:0 z Sępem Żelechów (A) 1:7 Aaaj zapomniałem napisać, że chodzi o Wilgę II. Ale to powinno być jasne, bo portal nazywa się Wirtualny GARWOLIN, a po za tym nawet gdyby redaktor Korycki chciał to się nie rozdwoi. Mało tego- nie zmutuje swojej osoby żeby relacjonować kilku meczów na raz. Tyle złośliwości, a teraz poważnie: Szanowny Kibicu piłkarski- jest proste rozwiązanie na ten problem: 1. Byłeś na meczu swojej drużyny napisz krótką relację. (ja tak robię) i wyślij jako komentarz do Wirtualnego Garwolina. Najlepiej pod jakimś artykułem o Wildze. 2. Masz trochę czasu (dość dużo czasu) - poszperaj w internecie i prześlij informację o wynikach meczów wyjazdowych swojej drużyny. 3. A gdyby takie informacje o ,,powiatowej piłce'' trafiły na maila Redakcji, to jestem pewien, że skutkowałyby one konkretnym artykułem. Proste ? Proste. Do dzieła Szanowny Kibicu. Ja też chętnie poczytam o tym co się dzieje w ,,powiatowej piłce''.

kibic piłkarski 20.02.2017 10:45