środa, 2 października 2024 10:23

Porażka Wilgi w pierwszym zimowym sparingu

Wysoką porażką zakończył się pierwszy mecz kontrolny Wilgi Garwolin przed rundą wiosenną. GKS przegrał w Piasecznie z ligowym rywalem Spartą Jazgarzew 1:4 (0:1). Dla 9. na półmetku sezonu Wilgi pojedynek z plasującą się cztery oczka wyżej Spartą był pierwszym kontaktem z boiskiem po rozpoczęciu przygotowań do rundy rewanżowej. Efekty braku treningów typowo piłkarskich było widać na boisku. ? Zagraliśmy nie tyle słabo, co zgodnie z przewidywaniami po treningach wyłącznie siłowych i biegowych. Biegaliśmy za piłką, a nie graliśmy w nią ? ocenia trener Sergiusz Wiechowski.

Pierwsza połowa zakończyła się porażką Wilgi 0:1. W przerwie trener Sparty wymienił większość składu. Takiego komfortu nie miał trener Wiechowski, który do Piaseczna zabrał 10 piłkarzy i sam musiał wystąpić na boisku. Przy stanie 0:2 GKS zdobył gola kontaktowego. Wilga wyprowadziła kontrę prawą stroną. Po wymianie piłki między Arkadiuszem Zalewskim a Wojciechem Migasem, futbolówka trafiła do Michała Kępki. Napastnik odegrał do Michała Wiśniocha, którego strzał odbił bramkarz Sparty. Skuteczną dobitką popisał się Wojciech Majsterek.

Sparta przypieczętowała swoją przewagę jeszcze dwoma golami. Trafienie na 4:1 padło po rzucie karnym za faul bramkarza Wilgi Macieja Lisa. Dla 16-latka, z drużyny roczników 2000-2001, był to pierwszy występ w drużynie seniorów.

W kolejnym sparingu Wilga zmierzy się z wiceliderem siedleckiej Ligi Okręgowej Hutnikiem Huta Czechy. Spotkanie w sobotę o godz. 13.30 w Miętnem.

Sparta Jazgarzew ? Wilga Garwolin 4:1 (1:0)
Bramka dla Wilgi: Wojciech Majsterek
Wilga: Lis, Migas, Korgul, Karol Zawadka, Wiechowski, Majsterek, Zalewski, Kamil Zawadka, Zabiegałowski, Kępka, Wiśnioch.