środa, 2 października 2024 12:23

1. kolejka GLH: Kosynierzy pierwszym liderem

Po zwycięstwie 20:0 nad juniorami Snajpera Sośninka pierwszy liderem tegorocznej Gminnej Ligi Halowej Futsal Cup został zespół Kosynierów. W trakcie inauguracyjnej serii spotkań zbierano pieniądze na leczenie 4-letniego Ksawerego Niewczasa. W pierwszym spotkaniu jubileuszowej piątej edycji rozgrywek kibice zobaczyli 12 bramek. Połowę z nich piłkarze Returnu Husaria i Baldaccini strzelili przed przerwą. Faworyzowana drużyna Baldaccini losy spotkania rozstrzygnęła po 20 minutach, prowadząc 5:1. Na zwycięstwo 8:4 złożyły się m.in. dwa hat-tricki Grzegorza Koryckiego i Daniela Paziewskiego.

Return Husaria ? Baldaccini 4:8 (1:5)
Bramki:
Piotr Sitnik 14?,35?, Michał Choim 23?, Karol Płatek 29? (Return) - Grzegorz Korycki 7?,12?,21?, Daniel Paziewski 18?,30?,31?, Patryk Kędzior 13?, Piotr Szczypek 16? (Baldaccini)

Prawdziwą lekcję futsalu odebrali młodzi zawodnicy Snajpera Sośninka. Debiutujący w rozgrywkach nastolatkowie nie dali rady Kosynierom. Piłkarze z Maciejowic nie mieli litości dla młodszych rywali i 20-krotnie pokonywali bramkarza Snajpera. Najskuteczniejszym graczem meczu Damian Krupa, autor ośmiu goli.

Kosynierzy Maciejowice ? Snajper Sośninka Juniorzy 20:0 (10:0)
Bramki:
Damian Krupa 2?,5?,11?,14?,15?,24?,32?,36?, Adrian Misiak 13?,34?,35?, Sylwester Mazur 15?, Szymon Gazda 17?,19?,29?,40?, Łukasz Paciorek 18?,29?, Damian Grylak 27?, Przemysław Gazda 40? (Kosynierzy)

Trzecim pojedynkiem niedzielnej kolejki było ciekawe spotkanie Starboys i Lech Team. Ci pierwsi to przede wszystkim zawodnicy znani z występów w Amurze Wilga. Lech przed halowym sezonem wzmocnił się m.in. Arkadiuszem Zalewskim. Piłkarz Wilgi Garwolin ?robił różnice na parkiecie?, czego efektem były trzy trafienia w pierwszej połowie. Do przerwy Lech prowadził 4:1 i nie zapowiadało, że zwycięstwo na inaugurację będzie zagrożone. Jednak po zmianie stron ambitnie grający piłkarze Starboys mieli szansę na remis. Bramki Dawiada Błaszkiewicza i Łukasza Widłaka sprawiły, że oba zespoły dzieliła tylko jedna bramka. Na cztery minuty przed końcem czwarte trafienie zaliczył Zalewski. 90 sekund przed końcem gola kontaktowego strzelił Widłak.

Starboys ? Lech Team 4:5 (1:4)
Bramki:
Dominik Cichecki 18?, Dawid Błaszkiewicz 29?, Łukasz Widłak 31?,39? (Starboys) - Arkadiusz Zalewski 11?,13?,20?,36?, Jakub Białecki 17? (Lech)

Za niespodziankę należy uznać wynik spotkania Weekend ? Kisiel. Starzy wyjadacze GLH nie potrafili się przeciwstawić debiutantom, w składzie których nie brakuje doświadczonych graczy. Zaczęło się dobrze dla Weekendu. W 3. minucie prowadzenie zespołowi dał Sebastian Kaczyński. Szybko odpowiedział Albert Siembora, który przed przerwą trafił ponownie. Weekend, szczególnie po przerwie, marnował seryjnie dogodne sytuacje pod bramką rywala. Brakowało w tych akcjach również szczęścia, bo piłka kilka razy trafiała w słupek. Wynik po kontrze ustalił Damian Matysiak.

Weekend Łaskarzew ? Kisiel Team 1:4 (1:3)
Bramki:
Sebastian Kaczyński 3? (Weekend) - Albert Siembora 4?,16?, Damian Matysiak 11?,38? (Kisiel)

Dwie różne połowy kibice zobaczyli w meczu KWS ? Królewski. Po 20 minutach ?piekarze? pewnie prowadzili 4:1. Jednak po zmianie stron do bramki trafili jedynie Królewscy.

KWS Żabczyńscy ? Królewski Team 4:6 (4:1)
Bramki:
Tomasz Paszkowski 2?, Wojciech Buhowicz 8?, Tomasz Jarzyna 9?, Piotr Jarzyna 14? (KWS) - Tomasz Mika 9?,15?,16?, samobójcza 21?, Damian Kosicki 23?,38? (Królewski)

W tej edycji GLH na parkiecie występować będą dwa zespoły z gminy Maciejowice. Wisła Podwierzbie, podobnie jak Kosynierzy, ligę zaczęła od zwycięstwa. W pokonanym polu zawodnicy Wisły zostawili Top Team Wola Rowska.

Wisła Podwierzbie ? Top Team Wola Rowska 6:3 (4:0)