środa, 2 października 2024 18:21

Brązowy medal Jana Parola na MMP

W ostatni weekend lipca odbywały się w Jeleniej Górze 33. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. W zawodach mogli startować zawodnicy poniżej 23 lat , którzy uzyskali wcześniej odpowiednie minimum wynikowe. Z brązowym medal z tych zawodów wrócił Jan Parol (na zdjęciu), który rzucił dyskiem na odległość 51,56 m i zajął trzecie miejsce w konkursie. 10. w tym samym konkursie zajął Andrzej Gudro (45,65 m).

Pierwszego dnia mistrzostw odbył się konkurs pchnięcia kulą w którym szóste miejsce z wynikiem 17,54 m zajął Andrzej Gudro, a siódme Jan Parol - 17,50 m.  - Janek pokazał w trakcie konkursu duże opanowanie nerwowe , w czwartej kolejce spadł z trzeciego na czwarte miejsce i dopiero rzutem w ostatniej kolejce zapewnił sobie brązowy medal ? relacjonuje opiekun zawodników Sławomir Miernicki, nauczyciel wychowania fizycznego w ZSP nr 1 w Garwolinie.